تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

بیت‌کوین تنها دارایی آزاد و مستقل در جهان است!

دیوید مارکوس، مدیرعامل سابق پی‌پال، معتقد است بیت کوین (BTC) تنها دارایی در دنیا است که هرگز تحت تاثیر هیچ فرد یا نهادی قرار نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، دیوید مارکوس، مدیرعامل سابق پی‌پال، یکی از مدیران سابق شرکت متا و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت لایت‌اسپارک، به تازگی طی اظهارنظری گفته است، بیت کوین (BTC) در میان تمام دارایی‌هایی که به اصطلاح «غیرمتمرکز» نامیده می‌شوند، تنها دارایی و بلاک چینی است که هرگز تحت تاثیر فرد یا نهاد خاصی قرار نمی‌گیرد.
هم‌چنین، به اعتقاد وی، صنعت امور مالی هنوز به طور کامل به ارزش نهایی و ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین پی نبرده و آن را نهادینه نکرده است. با وجود این، برخی از فعالان حوزه‌ی ارزهای دیجیتال با عقاید دیوید مارکوس موافق نیستند. مارک گونیم، کارآفرین و یکی از چهره‌های برجسته در دنیای دیجیتال، معتقد است بخش عظیمی از سهامگذاران متمرکز به افراد، شرکت‌ها یا سازمان‌های خاص اجازه می‌دهند تا بر شبکه‌ی بیت کوین تاثیر بگذارند.
مدیرعامل سابق پی‌پال ماه گذشته طی پستی در توییتر گفته بود، بیش‌تر مردم هنگام صحبت کردن در مورد بیت کوین فقط بر روی قیمت و نوسان‌های آن تمرکز می‌کنند و نه بر فناوری زیربنایی آن. وی در سال جدید تصمیم گرفته است که این روایت نادرست را اصلاح کند. وی در این مورد گفت:
«وقتی بیش‌تر مردم درباره‌ی بیت کوین صحبت می‌کنند یا به آن فکر می‌کنند، آن را فقط به عنوان یک دارایی تصور می‌کنند. امید و هدف من در سال جدید این است که بتوانم این روایت و برداشت نادرست را از بین ببرم و نظر مردم را به فناوری زیربنایی بیت کوین و توانایی‌های آن معطوف کنم. فرصت‌های زیادی در پیش است!»
بیت کوین (BTC) در نوامبر سال گذشته، به دلیل فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس، از حوالی ۲۱,۰۰۰ دلار به سمت پایین سقوط کرد و به کم‌ترین حد خود طی دو سال گذشته رسید – در حوالی ۱۵,۸۸۳ دلار. ولی سرانجام، بیت کوین پس از حدود دو ماه مجددا توانسته است قیمت خود را به حوالی ۲۱,۰۰۰ دلار برساند.
بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، هم‌اکنون – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز دوشنبه ۱۶ ژانویه / ۲۶ دی – بیت کوین با ۱.۷۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۱,۱۱۱ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین تاکنون بسیار درخشان بوده، زیرا ارزش آن نسبت به هفت روز گذشته ۲۲.۶۶ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۴۰۶,۷۴۸,۶۸۶,۱۲۴ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید