تاریخ: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

بیت‌کوین در آستانه‌ی رسیدن به یک تقاطع طلایی

کاهش مومنتوم صعودی بیت کوین بازار را تحت فشار فروش قرار داده است. با وجود این، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند بیت کوین در حال نزدیک شدن به یک تقاطع طلایی است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، در آستانه‌ی نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، سرمایه‌گذاران بی‌صبرانه منتظر انتشار نتایج آن و آگاهی از تصمیم‌های جدید فدرال رزرو در خصوص میزان افزایش نرخ بهره هستند. بنابراین، از آن‌جایی که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران فعلا در بلاتکلیفی به سر می‌برند، قیمت بیت کوین (BTC) در محدوده‌ی خاصی تثبیت شده و فعلا حرکت قابل توجهی به بالا یا پایین نخواهد داشت.
با وجود این، بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بسیار امیدوار هستند که نتایج نشست کمیته‌ی بازار آزاد فدرال تاثیر مطلوب و مثبتی بر روند قیمت بیت کوین داشته باشد. با توجه به این‌که وضعیت اقتصاد ایالات متحده علائمی از بهبود را نشان داده و نرخ تورم ظاهرا کاهش یافته است، احتمالا شرایط برای یک جهش قدرتمند در قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به تدریج فراهم شود.
از ابتدای سال جدید تاکنون قیمت بیت کوین بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. بر اساس گزارش شرکت تحلیل آن‌چین گلسنود، از اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون – یعنی زمانی که بیت کوین توانست ۴۱ درصد صعود کند – پادشاه ارزهای دیجیتال چنین عملکرد درخشانی را تجربه نکرده بود.
ولی در حال حاضر، تحلیلگران و سرمایه‌گذاران مشغول پیش‌بینی حرکت بعدی قیمت بیت کوین هستند. بیت کوین در سه روز گذشته در محدوده‌ی ۲۳ تا ۲۴ هزار دلار گرفتار شده است. ولی هم‌زمان با افزایش حس تردید، نگرانی و عدم قطعیت از وضعیت بازار، تحلیلگران در حال مشاهده‌ی فرایند شکل‌گیری یک تقاطع طلایی هستند – مسئله‌ای که می‌تواند امید به تداوم روند صعودی را در دل سرمایه‌گذاران بیت کوین به شدت افزایش دهد.
بر اساس پیش‌بینی‌های یکی از تحلیلگران مشهور بازار کریپتو با نام مستعار کریپتوراند، با توجه به احتمال وقوع یک تقاطع طلایی در نمودار قیمت بیت‌کوین، پادشاه ارزهای دیجیتال تا چند هفته‌ی آینده می‌تواند یک بریک‌اوت صعودی را تجربه کند. این تحلیلگر تاکید کرد که میانگین متحرک ۵۰ روزه تمام توان خود را برای عبور از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و حرکت به بالای آن به کار می‌گیرد. به این اتفاق «تقاطع طلایی» گفته می‌شود. تقاطع طلایی نشان‌دهنده‌ی شکل‌گیری یک بازار صعودی و افزایش حجم معاملات در بازار بوده و به عنوان یک کاتالیزور در روند صعودی بعدی بیت کوین عمل می‌کند.
یکی از مهم‌ترین تقاطع‌های طلایی تاریخ بیت کوین در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. قیمت بیت کوین ظرف دو سال پس از این اتفاق حدود ۶۰۰ درصد افزایش یافت.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۱ فوریه / ۱۲ بهمن – بیت کوین با ۰.۸۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۳,۱۰۴ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۱.۵۹ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۴۴۵,۳۶۶,۰۷۴,۸۰۴ دلار رسیده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید