تاریخ: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷

بیت‌کوین در یک دو راهی: ۱۴ یا ۱۸ هزار دلار؟

اکنون، گمانه‌زنی‌ها درباره‌ قیمت آینده‌ بیت کوین دو مسیر کاملا متفاوت را نشان می‌دهند؛ آیا بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار خواهد رسید یا به ۱۸,۰۰۰ صعود خواهد کرد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌پدیا، هفته‌ی گذشته، چه از نظر مسیر حرکت قیمت و چه از نظر رویدادهای کلی بازار، هفته‌ی خوب و نسبتا مطلوبی برای ارزهای دیجیتال بود. با وجود این، پس‌لرزه‌های فروپاشی اف‌تی‌ایکس در بازار کریپتو هم‌چنان کم‌و‌بیش ادامه دارند و نگرانی‌ها بابت سرایت این مسئله – مانند یک بیماری واگیردار – بر سایر بخش‌های این صنعت سایه افکنده و بیش از پیش در حال افزایش هستند.
چشم‌انداز قیمت بیت کوین (BTC) که پیش از فروپاشی اف‌تی‌ایکس تا حدود زیادی صعودی بود، اکنون به وضعیت غالب در سال جاری – یعنی نزولی – بازگشته است. قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تحت تاثیر ترس و نگرانی سرمایه‌گذاران از آینده‌ی بازار در محدوده‌ی میان ۱۶,۰۰۰ تا ۱۷,۲۵۰ دلار تثبیت شده است.
پیتر برانت، معامله‌گر و تحلیلگر کهنه‌کار بازار پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین تا ۱۴,۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. هم‌چنین، دانیله برناردی، مدیر ارشد فناوری شرکت دیجیتال ولث، معتقد است قیمت بیت کوین تا ۱۴,۵۰۰ دلار کاهش می‌یابد. البته، تحلیل دانیله برناردی بر اساس محاسبات ریاضی مدل‌ها و داده‌های مربوط به حرکات پیشین قیمت بیت کوین و توسط کامپیوتر انجام شده است.
در مقابل، به گفته‌ی یکی دیگر از کارشناسان مشهور بازار کریپتو، مایکل ون دی پوپ، قیمت بیت کوین در نهایت به ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ ولی در شرایط کنونی، اگر بتواند به بالای منطقه‌ی ۱۶,۸۰۰ – ۱۷,۰۰۰ دلار صعود کند، به طور موقت ممکن است تا ۱۸,۴۰۰ دلار افزایش یابد. به گفته‌ی وی، محدوده‌ی حمایت از قیمت بیت کوین در ناحیه‌ی میان ۱۶,۲۵۰ تا ۱۶,۴۵۰ دلار قرار دارد.
از سویی دیگر، رائول پال، کارشناس بازار و مدیر سابق گلدمن ساکس، علی‌رغم تضعیف احساسات سرمایه‌گذاران و وخامت شرایط نزولی بازار معتقد است، پایه‌های بنیادین بازار کریپتو هم‌چنان محکم و قدرتمند هستند. رائول پال در مصاحبه‌ی اخیر خود با تام بیلیو، یکی از بنیانگذاران و مجریان برنامه‌ی تلویزیونی ایمپکت تئوری، اذعان کرد که احساسات منفی سرمایه‌گذاران نسبت به بازار کریپتو در بالاترین سطح خود قرار دارد، ولی به اعتقاد وی، کل این مسئله یک بازی روانی و طولانی‌مدت است که بازار کریپتو با آن آشنایی دارد و از آن عبور خواهد کرد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز شنبه ۵ آذر – بیت کوین با ۰.۶۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۶۲ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون ۳۱۸,۳۰۶,۱۹۳,۰۷۷ دلار است. با وجود این، حجم کل معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۲۱.۲۱ درصد کاهش به ۱۹,۰۴۹,۵۹۲,۱۸۰ دلار رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید