تاریخ: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

بیت‌کوین و احتمال یک بریک‌اوت صعودی!

به اعتقاد یکی از تحلیلگران بازار کریپتو، بیت کوین دیر یا زود یک بریک‌اوت و یک جهش صعودی را تجربه خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، یکی از تحلیلگران تکنیکال در بازار کریپتو با نام مستعار کریپتوکان روز گذشته با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد، قیمت بیت کوین (BTC) یک جهش را تجربه خواهد کرد؛ فقط این اتفاق ممکن است کمی دیرتر یا کمی زودتر رخ دهد. این تحلیگر زمانی چنین پیش‌بینی صعودی را ارائه داد که اندیکاتور «پای سایکل تاپ» دوباره شروع به تست میانگین متحرک روزانه ۱۱۱ روزه کرد. کریپتوکان این اتفاق را یک سیگنال کاملا صعودی و یک نشانه‌ی تکنیکال بسیار مهم تلقی کرد.
اندیکاتور پای سایکل تاپ از دو میانگین متحرک بلند مدت و میان مدت تشکیل شده است. تحلیلگران با استفاده از این اندیکاتور نقاط اوج قیمت یک دارایی را در زمان‌های خاص و کلیدی پیش‌بینی می‌کنند.

قیمت بیت کوین در نمودار ۴ ساعته به تازگی به بالای خطوط میانگین متحرک نمایی ۹ و ۲۰ روزه صعود کرده است. با وجود این، اندیکاتورهای تکنیکال نشان می‌دهند که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال احتمالا تا پایان جلسه‌ی معاملاتی امروز موقعیت خود را در بالای این دو میانگین متحرک از دست داده و به پایین آن‌ها سقوط کند.
خط شاخص قدرت نسبی در نمودار ۴ ساعته بیت کوین با شیب نزولی به سمت ناحیه‌ی اشباع فروش در حرکت است. همچنین، خط میانگین متحرک نمایی ۹ روزه در آستانه‌ی عبور نزولی از خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دارد. چنان‌چه قیمت بیت کوین به زیر این دو خط سقوط کند، در روزهای آینده تا زیر سطح حمایت کلیدی ۲۶,۵۸۷ دلاری کاهش خواهد یافت.
از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین جلسه‌ی معاملاتی امروز را بالای خطوط میانگین متحرک نمایی ۹ و ۲۰ روزه در نمودار ۴ ساعته به پایان برساند، ممکن است ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده بتواند سطح مقاومت ۲۷,۳۰۰ دلاری را به چالش کشیده و آن را به سطح حمایت خود تبدیل کند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۶:۰۰ روز یک‌شنبه ۲۱ می / ۳۱ اردیبهشت – بیت کوین با ۰.۰۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته،‌ با قیمت ۲۶,۸۸۵ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۶,۸۵۱ دلار تا سقف ۲۷,۲۶۵ دلار در نوسان بوده است.
حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین اکنون با ۱۷.۸۴ درصد کاهش به رقم ۷,۹۳۲,۱۱۳,۹۰۰ دلار رسیده است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز در حال حاضر ۵۲۰,۱۴۰,۴۳۴,۳۱۶ دلار است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید