تاریخ: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸

بیت کوین دست بالا را حفظ می‌کند

در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت به بالاترین حد ۲۳,۲۸۲ دلار در هر واحد رسید. ارزش کل اقتصاد کریپتو پس از ۷.۲ درصد افزایش در ۳ روز گذشته در برابر دلار آمریکا، اکنون به ۱.۰۴ تریلیون دلار می‌رسد. افزایش قیمت بیت کوین منجر به فراتر رفتن سطح تسلط دارایی کریپتو از […]

در ۲۲ ژانویه ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت به بالاترین حد ۲۳,۲۸۲ دلار در هر واحد رسید. ارزش کل اقتصاد کریپتو پس از ۷.۲ درصد افزایش در ۳ روز گذشته در برابر دلار آمریکا، اکنون به ۱.۰۴ تریلیون دلار می‌رسد. افزایش قیمت بیت کوین منجر به فراتر رفتن سطح تسلط دارایی کریپتو از منطقه ۴۰ درصدی در میان هزاران دارایی دیجیتال شده است، زیرا ارزش بازار ارز دیجیتال به ۴۳۸ میلیارد دلار رسیده است.
 
ارزش بیت کوین در ۳۰ روز ۳۵ درصد افزایش یافت و سطح تسلط را به بالای ۴۰ درصد رساند
بیت کوین در ۲۲ ژانویه ۲۲,۷۴۹ دلار است و ارزش دارایی کریپتو اکنون ۳۵ درصد بیشتر از ۳۰ روز پیش است. این افزایش سطح تسلط BTC را به بالای منطقه ۴۰ درصد رسانده است. با توجه به داده‌های coinmarketcap.com (CMC)، سطح تسلط BTC در ۲۲ ژانویه حدود ۴۲.۲٪ است.
 

سطح تسلط این دارایی کریپتویی پیشرو پس از هفته اول ژانویه ۲۰۲۳ به بالای منطقه ۴۰ درصد رسید. تجمیع کننده اقتصاد کریپتو coingecko.com (CG) نشان می‌دهد که تسلط بیت کوین در ۲۲ ژانویه حدود ۴۰.۸ درصد است. تسلط بیت کوین تقسیم سرمایه بر ارزش کل بازار اقتصاد کریپتو است.

 

از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷، سطح تسلط BTC بالاتر از محدوده ۸۰٪ بود. اما پس از سقوط به زیر ۸۰ درصد، سطح تسلط هرگز به آن موقعیت بازنگشت. در حالی که امروزه تسلط بیت کوین در حدود ۴۱ تا ۴۲ درصد است، معیارهای CG نشان می‌دهد که دومین دارایی ارز دیجیتال پیشرو، اتریوم (ETH) دارای سطح تسلط حدود ۱۸.۲ درصد است.

 

داده‌های CMC نشان می‌دهد که تسلط ETH حدود ۱۹.۱٪ از ۱.۰۴ تریلیون دلار ارزش دلار آمریکا است. سایر بازیگران اصلی غالب در ژانویه ۲۰۲۳ شامل تتر (USDT) است زیرا ۶.۳۳ درصد تسلط بر بازار را به خود اختصاص داده است و BNB دارای سطح تسلط حدود ۴.۵۷ درصد است. استیبل کوین USDC دارای سطح تسلط بر بازار در حدود ۴.۱۳٪ است و سطح تسلط XRP تقریباً ۱.۹۹٪ است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید