تاریخ: ۲۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸

بیت کوین سرانجام به ۳۰,۰۰۰ دلار رسید

قیمت بیت کوین در معاملات صبح روز سه‌شنبه در آسیا سرانجام از سد روانی ۳۰,۰۰۰ دلاری عبور کرد. ولی آیا قیمت در همین سطح می‌ماند یا دچار پولبک خواهد شد؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین (BTC) سرانجام امروز سطح مقاومت سرسخت ۳۰,۰۰۰ دلاری را در هم شکست. بر اساس گزارش تریدینگ‌ویو، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در معاملات صبح روز سه‌شنبه در آسیا با ۷.۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به سقف جدیدی در حدود ۳۰,۵۰۰ دلار رسید.
این بالاترین قیمتی است که بیت کوین از ماه ژوئن ۲۰۲۲ تاکنون به خود دیده است. در آن زمان، فروپاشی ترا لونا و پس‌لرزه‌های آن بازار کریپتو را به عمق زمستانی سرد و تاریک فرو برد.
در ژوئن ۲۰۲۲، قیمت بیت کوین حدود یک ماه در این سطح حمایت باقی ماند. ولی این بار، این سطح به عنوان یک خط مقاومت عمل کرده است. البته، تحلیلگران احتمال وقوع یک پولبک (عقب‌نشینی قیمت) را از این سطح مقاومت بعید نمی‌دانند.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز سه‌شنبه ۱۱ آوریل / ۲۲ فروردین – بیت کوین با ۶.۶۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۳۰,۱۲۲ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۸,۱۸۹ دلار تا سقف ۳۰,۳۹۹ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین نیز هم‌اکنون با ۸۴.۰۴ درصد افزایش به رقم ۲۲,۹۵۵,۴۴۹,۹۶۱ دلار رسیده است.
با افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین در روز جاری، عملکرد هفتگی آن نیز مطلوب شده است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۸.۲۶ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین هم در حال حاضر، ۶.۶۶ درصد افزایش یافته و در حدود ۵۸۲,۶۵۹,۴۸۸,۳۵۵ دلار است.

آیا روند صعودی بیت‌کوین متوقف می‌شود؟
به اعتقاد یکی از تحلیلگران بازار کریپتو با نام مستعار کردی‌بول کریپتو، در حال حاضر بیش‌تر تحلیلگران اتفاق نظر دارند که روند صعودی کنونی در منطقه‌ای میان ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار متوقف خواهد شد. به گفته‌ی وی، پس از توقف روند صعودی کنونی، قیمت بیت کوین احتمالا تا شش ماه در یک محدوده‌ به تثبیت خواهد رسید. سپس، بیت کوین حرکت صعودی تازه‌ای را آغاز خواهد کرد و در صورت تکرار چرخه‌های پیشین هاوینگ، به سمت سقف‌های تاریخی جدیدی حرکت خواهد کرد. بیت کوین احتمالا در ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ به سقف‌های تاریخی جدید خود برسد.
هاوینگ به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین گفته می‌شود که تقریبا هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد. دلیل اصلی وقوع هاوینگ کاهش عرضه‌ی بیت کوین و کمیاب شدن این دارایی است که باعث حفظ ارزش آن می‌شود.
ارزش بازار کریپتو پس از افزایش ۴.۸ درصدی در روز جاری، به بالاترین سطح خود در سال جاری دست یافت و به حدود ۱.۲۹ تریلیون دلار رسید.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار، بیت کوین پس از سولانا (SOL) بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته است. قیمت سولانا در حال حاضر با ۱۱ درصد افزایش به ۲۲.۲۳ دلار رسیده است. اتریوم (ETH)، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار، نیز هم‌اکنون با ۳.۴۸ درصد افزایش با قیمت ۱,۹۲۱.۱۸ دلار معامله می‌شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید