تاریخ: ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲
1

بیت کوین و اتریوم هم‌چنان محبوب‌تر از التکوین‌ها

با توجه به بی‌اعتمادی و نگرانی سرمایه‌گذاران به بایننس کوین و سایر التکوین‌ها، تمرکز آن‌ها به احتمال زیاد هم‌چنان بر بیت کوین و اتریوم معطوف خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، بازار کریپتو هنوز از بحران ناشی از فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس عبور نکرده است؛ در همین حال، دور جدیدی از ترس، ناامیدی و نگرانی درباره‌ی آینده‌ی بزرگ‌ترین صرافی بازار کریپتو، صرافی بایننس، آغاز شده است. توکن بومی صرافی بایننس، بایننس کوین (BNB)، ظرف یک هفته‌ به شدت دچار ریزش قیمت شد. از سویی دیگر، در شرایطی که بازار تحت فشار شدیدی قرار دارد، بیت کوین (BTC) مقاومت دلگرم‌کننده‌ای از خود نشان داده است؛ ولی عملکرد اتریوم (ETH) طی هفته‌ی گذشته به خوبی بیت کوین نبود.
قیمت بایننس کوین طی ۷ روز گذشته تا ۲۰ درصد کاهش یافت. البته، بر اساس داده‌های وب سایت کوین مارکت کپ، وضعیت بایننس کوین در روز جاری – یک‌شنبه ۲۷ آذر – اندکی بهبود یافته است. این التکوین توانسته است مقداری از زیان‌های قبلی خود را جبران کند و قیمت خود را نسبت به روز گذشته تا ۴.۳۶ درصد افزایش دهد.
به نظر می‌رسد، افزایش نگرانی و بی‌اعتمادی به بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، صرافی بایننس، آخرین ضربه‌ی دردناکی باشد که در طول سال ۲۰۲۲ بر پیکر خسته و نیمه‌جان کریپتو وارد آمده است.
با توجه به این مسئله، شاید باور سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به التکوین‌ها به تدریج کم‌رنگ شود. در این صورت، این احتمال وجود دارد که آن‌ها تمرکز خود را به دو رهبر اصلی بازار ارزهای دیجیتال، یعنی اتریوم (ETH) و بیت‌کوین (BTC)، برگردانند. این مسئله قطعا باعث افزایش قیمت این دو ارز دیجیتال خواهد شد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۳۰ روز یک‌شنبه ۲۷ آذر – بیت کوین با ۰.۰۸ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۷۱۴ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی بیت کوین هم‌چنان منفی است، زیرا قیمت آن نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۲.۶۲ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۳۲۱,۴۷۳,۵۴۹,۱۰۲ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین ممکن است پیش از شروع یک روند صعودی تا سطح حمایت ۱۲,۸۰۰ دلاری کاهش یابد. چنان‌چه گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) نتوانند این سطح حمایت را حفظ کنند، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال ممکن است تا سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری نیز کاهش یابد. بر اساس پیش‌بینی مارک موبیوس، بنیانگذار موبیوس کپیتال، بیت‌کوین به کف ۱۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید!

اگر گاوها تا ۲ الی ۳ هفته‌ی آینده بتوانند اراده‌ی خود را بر بازار دیکته کنند، قیمت بیت کوین می‌تواند به سمت سطح مقاومت ۲۱,۰۷۶.۳۴ دلاری حرکت کند. با تبدیل این سطح مقاومت به سطح حمایت، قیمت بیت کوین به ۲۳,۰۰۰ دلار خواهد رسید. در مطلبی تحت عنوان پیش‌بینی‌ها درباره قیمت بیت‌کوین در ۲۰۲۳ به بیان پیش‌بینی‌های صعودی برخی از تحلیلگران برجسته‌ی بازار کریپتو پرداخته‌ایم. 
از سویی دیگر، اگر ترس و بی‌اعتمادی سرمایه‌گذاران نسبت به وضعیت صرافی بایننس تا هفته‌ی آینده ادامه یابد، دود آن به چشم بیت کوین نیز خواهد رفت و آن را در خطر سقوط به سطح حمایت ۱۲,۸۰۰ دلاری قرار خواهد داد. ولی اگر بحران بایننس واقعا آخرین ضربه‌ی قوی به بازار کریپتو باشد، آن‌گاه می‌توان امیدوار بود که قیمت بیت کوین به سمت ۲۱,۰۷۶.۳۴ دلار حرکت کند یا حداقل برای چند هفته در قیمت فعلی تثبیت شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید