تاریخ: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

بیت کوین ۱۳ سال متوالی را به پایان رساند

تا پایان سال جاری بیت کوین ۱۳ سال متوالی ارزش بازار ثبت شده را داشته است. هفت سال از آن سال‌ها شاهد تجمعات و بالا رفتن قیمت تا شب سال نو بودیم و پنج سال از ۱۳ سال شاهد بازگشت نزولی از ۱ دسامبر تا ۳۱ دسامبر بودیم. هنوز ۵ روز دیگر تا پایان سال […]

تا پایان سال جاری بیت کوین ۱۳ سال متوالی ارزش بازار ثبت شده را داشته است. هفت سال از آن سال‌ها شاهد تجمعات و بالا رفتن قیمت تا شب سال نو بودیم و پنج سال از ۱۳ سال شاهد بازگشت نزولی از ۱ دسامبر تا ۳۱ دسامبر بودیم. هنوز ۵ روز دیگر تا پایان سال ۲۰۲۲ باقی مانده است، اما اقدامات فعلی بازار به نظر می‌رسد به بازده منفی در این ماه اشاره دارد.
 
بیت کوین ۱۳ سال نو را شاهد بود
سال ۲۰۲۲ بهترین سال برای بیت کوین (BTC) از نظر ارزش بازار اندازه‌گیری شده بر حسب فیات نبود. در ابتدای سال، بیت کوین تقریباً ۴۶ هزار دلار به ازای هر واحد معامله می‌شد و از آن زمان، قیمت از اول ژانویه ۲۰۲۲ تا کنون ۶۳ درصد کاهش یافته است. طبق سوابق، اولین ارزش اسمی بیت کوین به دلار آمریکا در ۵ اکتبر ۲۰۰۹ و به قیمت ۰.۰۰۷۶۴ دلار به ازای هر BTC در New Liberty Standard (NLS) فروخته شد. با این نرخ، هر کسی که در آن زمان از طریق NLS بیت کوین می‌خرید، می‌توانست حدود ۱۳۰۹.۰۳ بیت کوین را با قیمت ۱ دلار دریافت کند.
 

ما واقعاً نمی‌توانیم سال ۲۰۰۹ را به‌عنوان رشدی در ماه آخر سال بشماریم، زیرا قیمت‌های ثبت شده پراکنده هستند. با این حال، سوابق نشان می‌دهند که در ۱۷ دسامبر ۲۰۰۹، می‌توان حدود ۱۶۳۰.۳۳ BTC را برای یک دلار دریافت کرد. در ۲۸ دسامبر ۲۰۰۹، قیمت‌های NLS حدود ۱۵۷۸.۷۶ BTC برای ۱ دلار است. در دسامبر ۲۰۱۰، قیمت BTC بسیار بالاتر بود و در اولین روز ماه، BTC با ۰.۲۱ دلار به ازای هر سکه مبادله شد. تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۰، هر بیت کوین ۴۲.۸۵ درصد بالاتر بود و ۰.۳۰ دلار در هر واحد بود. بیت کوین همچنین طی ماه گذشته در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ شاهد افزایش قیمت بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید