تاریخ: ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۰

تأثیر بانک مرکزی نیجریه بر کریپتو کاهش میابد

در گزارشی آمده است که در صورت تصویب لایحه‌ای که به دنبال اصلاح قانون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار سال ۲۰۰۷ است، انتظار می‌رود نیجریه ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه برای سرمایه‌گذاری تعیین کند. یک قانونگذار نیجریه‌ای، بابانگیدا ابراهیم، گفت که بانک مرکزی نیجریه (CBN) موقعیت خوبی برای تنظیم ارزهای دیجیتال ندارد.   دشمنی CBN […]

در گزارشی آمده است که در صورت تصویب لایحه‌ای که به دنبال اصلاح قانون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار سال ۲۰۰۷ است، انتظار می‌رود نیجریه ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه برای سرمایه‌گذاری تعیین کند. یک قانونگذار نیجریه‌ای، بابانگیدا ابراهیم، گفت که بانک مرکزی نیجریه (CBN) موقعیت خوبی برای تنظیم ارزهای دیجیتال ندارد.
 
دشمنی CBN و SEC
در گزارشی آمده است که انتظار می‌رود مجلس نمایندگان نیجریه لایحه‌ای را به تصویب برساند که به دنبال آن است به تنظیم کننده اوراق بهادار این کشور این حق را بدهد که ارز دیجیتال را به عنوان سرمایه برای سرمایه‌گذاری تعیین کند. این لایحه که به دنبال اصلاح قانون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار سال ۲۰۰۷ است، ظاهراً نقش دو تنظیم‌کننده نیجریه را که برای کنترل صنعت کریپتو تلاش کرده اند، روشن می‌کند.
 

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، ظاهراً بانک مرکزی نیجریه (CBN) پس از هدایت موسسات مالی برای مسدود کردن نهادهای کریپتویی، کنترل کریپتو را به عهده گرفت. دستورالعمل ۵ فوریه CBN تنها چند ماه پس از آن صادر شد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (NSEC) اوراق بهادار دارایی‌های کریپتویی را تعیین کرد.

 

به دنبال تصمیم ناگهانی CBN، رگولاتور اوراق بهادار نیجریه گفت دستورالعمل‌هایی که در سپتامبر ۲۰۲۰ صادر کرده بود به حالت تعلیق در خواهند آمد. NSEC همچنین قول داد که CBN را در مورد این موضوع درگیر کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید