تاریخ: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

تحقیقات درباره فرار مالیات کریپتو در رومانی

مقامات رومانی بیش از ده‌ها بازرسی را علیه افرادی انجام داده اند که مظنون به پنهان کردن درآمد حاصل از عملیات ارزهای دیجیتال هستند. جست‌وجوها در اواخر سال ۲۰۲۲ و پس از تحقیقات قبلی انجام شد که نشان داد معامله‌گران رمزارز نتوانسته‌اند دارایی‌های دیجیتالی بیش از ۵۰ میلیون دلار را گزارش کنند.   مجری قانون […]

مقامات رومانی بیش از ده‌ها بازرسی را علیه افرادی انجام داده اند که مظنون به پنهان کردن درآمد حاصل از عملیات ارزهای دیجیتال هستند. جست‌وجوها در اواخر سال ۲۰۲۲ و پس از تحقیقات قبلی انجام شد که نشان داد معامله‌گران رمزارز نتوانسته‌اند دارایی‌های دیجیتالی بیش از ۵۰ میلیون دلار را گزارش کنند.
 
مجری قانون و مقامات مالیاتی در رومانی به دنبال مالیات‌دهندگان کریپتویی هستند
رسانه‌های محلی فاش کردند که پلیس و مقامات مالیاتی در رومانی ۱۷ بازرسی را در پاییز سال گذشته به عنوان بخشی از تحقیقات علیه افرادی که متهم به فرار مالیاتی از طریق پنهان کردن سود حاصل از تراکنش با ارزهای دیجیتال هستند، انجام داده اند.
 

به گفته کریستین رومن، شریک شرکت حقوقی Iordăchescu & Asociații که اطلاعات را با رومانی ژورنال به اشتراک گذاشت، آدرس‌ها در بخارست و همچنین شهرستان‌های دامبوویسا، ایلفوف و اولت جستجو شد.

 

اشاره وکیل به داده‌های ارائه شده توسط پلیس رومانی بود. مقامات مجری قانون در کشور اتحادیه اروپا ادعا می‌کنند که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، ۱۹ فرد مورد هدف قرار گرفته‌اند که یک گروه جنایت سازمان‌یافته را به منظور فرار مالیاتی تشکیل داده‌اند یا به آنها ملحق شده‌اند.

 

محققین ادعا می‌کنند که درآمد مشمول مالیات که آنها سعی در پنهان کردن آن داشتند، از مبادلات با ارزهای دیجیتال به دست آمده است. بر اساس برآوردهای اولیه، فعالیت‌های آنها منجر به زیان بودجه دولتی بالغ بر ۳ میلیون لی رومانی (تقریباً ۶۵۰,۰۰۰ دلار) شده است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید