تاریخ: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۴۰

تحلیل تکنیکال شاراک و کاوه

با پایان یافتن بازار امروز ۱۵ آذر ۱۴۰۱ نمادهای شاراک و کاوه هر یک به ترتیب قیمت‌های ۳۰۰۷ و ۵۹۳ تومان را در تابلو بورس اوراق بهادار ثبت کردند. این گزارش نمودار قیمتی سهم‌های شاراک و کاوه بررسی بررسی کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با پایان یافتن بازار امروز ۱۵ آذر ۱۴۰۱ نمادهای شاراک و کاوه هر یک به ترتیب قیمت‌های ۳۰۰۷ و ۵۹۳ تومان را در تابلو بورس اوراق بهادار ثبت کردند. این گزارش نمودار قیمتی سهم‌های شاراک و کاوه بررسی بررسی کرده است.

تحلیل تکنیکال شاراک

بررسی نمودار قیمتی شاراک حاکی از قرارگیری سهم در یک روند نزولی یک ساله است. تشکیل سقف‌ها و کف‌های پایین تر در یک سال اخیر این روند نزولی را تصدیق می‌کند. همان‌طور که در چارت زیر مشخص است خط روند نزولی رسم شده به واسطه چندین بار جلوگیری از رشد قیمت شاراک از اعتبار بالایی برخوردار است. از این رو سهم برای شکست این خط روند و حرکت به سوی اهداف قیمتی خود نیازمند ورود پول قابل توجه است.

سطوح ۳۵۱۵ و ۴۷۴۵ تومان از مهم‌ترین سدهای قیمتی شاراک در ادامه راه هستند. مهمترین سطح حمایتی این سهم نیز سطح ۲۶۱۳ تومان است. همچنین این سهم هم‌اکنون روی یکی دیگر از خطوط حمایت خود قرار دارد که باید دید این سطح حمایتی می‌تواند از کاهش بیشتر قیمت سهم جلوگیری کند یا خیر؟

تحلیل تکنیکال شاراک و کاوه

تحلیل تکنیکال کاوه

همان‌طور که در چارت زیر مشاهده می‌شود نماد کاوه پس از نوسان در محدوده قیمتی ۶۰۳ تا ۹۷۵ تومان از تاریخ ۲۶ خرداد ۹۹ تا ۲۱ آذر ۱۴۰۰ سطح حمایتی خود را از دست داد و پس از پولبک به آن تا سطح ۳۹۹ تومان کاهش یافت. با این حال سطح حمایتی ۳۹۹ تومان مانع از کاهش بیشتر قیمت این سهم شد. در ادامه نیز این سهم پس از رشد ۵۲ درصدی به قیمت ۵۹۴ تومان رسید. در حال حاضر این سطح مقاومتی مهم‌ترین سطح برای جلوگیری از رشد قیمتی کاوه است. مادامی که این سطح با یک کندل قوی شکسته نشود، امیدی برای صعود این سهم نیست.

تحلیل تکنیکال شاراک و کاوه

برای مطالعه بیشتر به بخش کدال تجارت‌نیوز مراجعه کنید.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید