تاریخ: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین؛ ۲۱ اردیبهشت

قیمت بیت‌کوین روز گذشته تحت تاثیر چند اتفاق، نوسان‌های شدیدی را تجربه کرد. مسیر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال از این به بعد به کدام سمت خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، جامعه کریپتو طی چند روز گذشته منتظر انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده‌ در ایالات متحده بود؛ به همین خاطر، تغییرات چندانی در قیمت ارزهای دیجیتال حاصل نشده بود. دیروز،‌ سرانجام داده‌های تورمی در آمریکا منتشر شدند و اکنون سرمایه‌گذاران منتظر مشاهده‌ی تاثیرات این داده‌ها بر وضعیت بازار هستند.
عده‌ای از تحلیلگران معتقدند، سرمایه گذاران با وضعیت فعلی اقتصاد جهانی، بیت کوین (BTC) را به عنوان پوششی در برابر تورم تلقی می‌کنند. بر همین اساس، انتظار می‌رود اعلام نرخ تورم تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین داشته باشد.
در این مطلب به بررسی قیمت بیت‌کوین، تاثیرات بالقوه‌ی نرخ تورم بر قیمت بیت‌کوین، و برخی دیگر از مسائل می‌پردازیم.

شاخص قیمت مصرف‌کننده‌ در آمریکا در ماه می، همچنان نگران‌کننده
ارقام مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه می در ایالات متحده سرانجام دیروز منتشر شدند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این داده‌ها نشان می‌دهند که میزان تورم در ایالات متحده همچنان نگران‌کننده است.
به همین خاطر، سرمایه‌گذاران و تحلیلگران همچنان باید تاثیرات این داده‌‌ها را بر دلار آمریکا و بازار ارزهای دیجیتال، به‌ ویژه بیت‌کوین، به دقت زیر نظر داشته باشند. اگر این داده‌ها بتوانند فدرال رزرو را برای توقف روند افزایش نرخ بهره متقاعد کنند، به زودی شاهد شروع روند صعودی در بازار بیت کوین خواهیم بود. 

شایعه‌ی فروش بیت‌کوین توسط دولت آمریکا، عامل ترس، بی‌اعتمادی و تردید (FUD)
در پی انتشار شایعاتی مبنی بر فروش نزدیک به ۱۰,۰۰۰ بیت کوین توسط دولت ایالات متحده، بازار ارزهای دیجیتال در وضعیت ترس، عدم اعتماد و تردید (FUD) قرار گرفت. همین مسئله باعث ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین شد.
با این‌که در نهایت معلوم شد این خبر نیز مانند بسیاری دیگر از اخبار در بازار کریپتو فقط یک شایعه‌ی نادرست است، بسیاری از معامله‌گران به دلیل سقوط بازار دچار آسیب شده و پول خود را از دست دادند.
از آن‌جایی که بازار بیت کوین همواره بسیار بی‌ثبات و پرنوسان است، بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران دائما اخبار مختلف را دنبال می‌کنند. این افراد بدون توجه به صحت اخبار و شایعات، به سرعت بر اساس آن‌ها اقدام به خرید و فروش می‌کنند.
به هر صورت، دیروز دو اتفاق باعث ایجاد کف و سقف در بازار بیت کوین شد. ابتدا، انتشار داده‌های اقتصادی باعث افزایش قیمت بیت کوین شد، و سپس شایعه‌ی فروش نزدیک به ۱۰,۰۰۰ بیت کوین توسط دولت آمریکا نیز باعث سقوط قیمت‌ها شد.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین 
بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز پنج‌شنبه ۱۱ می / ۲۱ اردیبهشت – بیت کوین با ۰.۳۸ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۷,۵۱۴ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدود‌ه‌ی کف ۲۶,۸۸۳ دلار تا سقف ۲۸,۳۲۲ دلار در نوسان بوده است. همچنین، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۵۲.۵۵۴ درصد افزایش به رقم ۲۰,۸۳۴,۶۸۳,۴۴۱ دلار رسیده است.

بیت کوین در عبور از سطح مقاومت ۲۷,۷۰۰ دلاری با مشکلاتی مواجه است. این مسئله نشان می‌دهد تلاش‌های گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) برای عبور از این سطح کلیدی، عمدتا به دلیل وجود احساسات نزولی شدید در بازار، بی‌نتیجه باقی می‌مانند.

اگر قیمت بیت کوین بتواند از سطح مقاومت کلیدی ۲۷,۷۰۰ دلار عبور کند، احتمال دارد تا سطح ۲۸,۰۵۰ دلار و حتی تا ۲۸,۶۵۰ دلار افزایش یابد.
از سویی دیگر، چنان‌چه بیت کوین نتواند مقاومت ۲۷,۷۰۰ دلاری را از پیش بردارد، احتمالا شاهد سقوط قیمت آن تا سطوح ۲۷,۴۵۰ و ۲۷,۱۵۰ دلار خواهیم بود.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید