دوشنبه, ۷ اسفند ۱۴۰۲ /
16084
۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
6 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱ اسفند

بیت کوین امروز را با تست ۲۵,۰۰۰ دلار آغاز کرد، ولی در ادامه، همراه با اتریوم دچار ریزش قیمت شد. مسیر حرکت قیمت رهبران بازار کریپتو به کدام سمت خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، رهبران بزرگ بازار ارزهای دیجیتال، همچنان با قدرت به ترتیب در بالای سطوح ۲۴,۰۰۰ دلار و ۱,۶۰۰ دلار باقی مانده‌اند. صبح امروز، دوشنبه ۲۰ فوریه / ۱ اسفند، بیت کوین توانست ۲۵,۰۰۰ دلار را تست کند. ولی در ادامه، موفق به عبور از آن نشد و بار دیگر به سطوح پایین‌تر بازگشت.
بازار کریپتو نیز همچنان به نوسان‌های خود ادامه می‌دهد. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار صورت‌جلسه‌ی کمیته‌ی بازار آزاد فدرال (FOMC) هستند که قرار است در این هفته منتشر شود.
قیمت ارزهای دیجیتال در چند روز اخیر اندکی کاهش یافت؛ این مسئله ممکن است با داده‌های اقتصادی اخیر ایالات متحده مرتبط باشد. داده‌های اقتصادی اخیر این باور را تقویت کرده‌اند که فدرال رزرو به برنامه‌های خود جهت تشدید سیاست پولی برای مدتی طولانی‌تر از آن‌چه تاکنون انتظار می‌رفت، ادامه خواهد داد.
انتشار صورت‌جلسه‌ی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه می‌تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد. از آن‌جا که این کمیته سیاست‌های پولی ایالات متحده را تعیین می‌کند، هر نوع اشاره‌ای به تغییر در سیاست‌های این کمیته می‌تواند بر بازارهای مالی از جمله بازار ارزهای دیجیتال تاثیر شدیدی بگذارد.
بازار جهانی ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر عملکرد خوبی داشته است، ولی در ۲۴ ساعته اخیر با اندکی کاهش قیمت روبه‌رو شد. در زمان نگارش این مطلب، ارزش کل بازار کریپتو با ۰.۶۸ درصد کاهش به ۱.۱۱ تریلیون دلار رسیده است.
امروز در ایالات متحده تعطیل رسمی است. به همین دلیل، فعالیت‌های بازار تا حدودی کاهش یافته است. این مسئله ممکن است باعث شود معامله‌گران در تصمیم‌گیری‌های مهم خود در روز جاری احتیاط بیش‌تری به خرج دهند. در نتیجه، قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته کاهش جزئی را تجربه کرده است.
قیمت اتریوم (ETH) نیز نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است. در نتیجه، سایر ارزهای دیجیتال برتر مانند دوج کوین (DOGE)، لایت کوین (LTC) و ریپل (XRP) نیز به پیروی از رهبران بازار اندکی دچار کاهش قیمت شده‌اند.
از سویی دیگر، دلار آمریکا نیز در روزهای اخیر به شدت تقویت شده است. معمولا تقویت شدن دلار آمریکا به عنوان عامل مهمی در کاهش ارزش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در نظر گرفته می‌شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۳۰ روز دوشنبه ۲۰ فوریه / ۱ اسفند – بیت کوین با ۱.۰۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۴,۴۹۲ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی بیت کوین همچنان درخشان است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۱۲.۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۴۷۲,۶۲۷,۶۹۵,۸۴۲ دلار رسیده است.  

با نگاهی به وضعیت بیت کوین از نظر تکنیکال در می‌یابیم که پادشاه ارزهای دیجیتال در حال حاضر حرکت مشخصی به سمت بالا یا پایین ندارد و عمدتا در محدوده‌ی باریکی بین ۲۳,۷۰۰ تا ۲۵,۲۰۰ دلار در نوسان است. نزدیک‌ترین سطح مقاومت در برابر بیت کوین در حال حاضر در حوالی ۲۵,۲۰۰ دلار واقع است. شکسته‌ شدن این سطح و بسته شدن قیمت بیت کوین در بالای آن به طور بالقوه می‌تواند پادشاه کریپتو را به سطح ۲۶,۰۰۰ دلار برساند.
با وجود این، اندیکاتورهای تکنیکال از جمله شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) یک واگرایی را نشان می‌دهند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر بالاتر از عدد ۵۰ در منطقه‌ی خرید قرار دارد؛ در مقابل، مکدی هم‌اکنون در حال تشکیل هیستوگرام‌های منفی در منطقه‌ی فروش است. این نوع واگرایی اغلب نشان‌دهنده‌ی عدم قطعیت و وجود تردید در میان سرمایه‌گذاران است.

چنان‌چه قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت کنونی خود در حوالی ۲۳,۷۵۰ دلار سقوط کند، سطح حمایت بعدی آن در حوالی ۲۲,۸۵۰ دلار خواهد بود که با سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی منطبق است.
در هفته‌ی پیش رو، تمرکز سرمایه‌گذاران بر صورت‌جلسه‌ی کمیته‌ی بازار آزاد فدرال (FOMC) معطوف خواهد بود که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود. محتوای این صورت‌جلسه به طور بالقوه می‌تواند بر قیمت بیت کوین تاثیر بگذارد.
همچنین، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم نیز با ۰.۷۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۶۸۹ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی اتریوم نیز مانند بیت کوین درخشان بوده است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۱۱.۲۳ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم هم‌اکنون به ۲۰۶,۷۴۶,۷۵۰,۱۶۰ دلار رسیده است.   

پس از آن‌که اتریوم به سطح حمایت ۱,۶۵۰ دلار نزدیک شد، مومنتوم صعودی خوبی به دست آورد و حرکت جدیدی را به سطوح بالاتر آغاز کرد. اتریوم در یک بازه‌ی زمانی ۲ ساعته، الگوی مثلث متقارنی تشکیل داده است. این الگو نشان‌دهنده‌ی عدم قطعیت و وجود تردید در بازار است. همین مسئله قیمت اتریوم را در یک محدوده‌ی متلاطم نگه داشته است.
چنان‌چه اتریوم یک جهش صعودی بالاتر از سطح ۱,۶۵۰ دلار را تجربه کند، به طور بالقوه می‌تواند خود را به مرز ۱,۷۲۰ دلار برساند. به علاوه، شکسته‌ شدن سطح مقاومت ۱,۷۲۰ دلاری و همچنین، شکسته شدن الگوی مثلث متقارن می‌توانند باعث افزایش هر چه بیش‌تر قیمت شوند. در هر دو حالت، سطوح قیمت ۱,۷۶۰ دلاری و ۱,۸۰۰ دلاری احتمالا به عنوان سطوح مقاومت عمل خواهند کرد.

از سویی دیگر، اتریوم در مسیر نزولی خود سطح حمایت ۱,۶۵۰ دلار یا ۱,۶۲۵ دلاری را پیش رو دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) یک واگرایی را نشان می‌دهند. این واگرایی در نمودار بیت کوین نیز مشاهده شده و تحلیل مشابه‌ای نسبت به آن دارد.
این واگرایی نشان می‌دهد که سرمایه گذاران احتمالا منتظر یک رویداد خبری مهم مانند انتشار صورت‌جلسه کمیته‌ی بازار آزاد فدرال (FOMC) هستند تا بتوانند روند بعدی بازار را تعیین کنند.

برچسب های :
11 ماه پيش [ 4026 بازدید ]
1 سال پيش [ 255 بازدید ]
3 ماه پيش [ 209 بازدید ]
1 ماه پيش [ 173 بازدید ]
25 روز پيش [ 133 بازدید ]
5 ماه پيش [ 128 بازدید ]
5 ماه پيش [ 120 بازدید ]
13 روز پيش [ 118 بازدید ]
21 روز پيش [ 106 بازدید ]
2 ماه پيش [ 87 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 41 دقيقه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 41 دقيقه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 41 دقيقه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 41 دقيقه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 41 دقيقه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 23 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 18 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 18 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 13 روز پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 19 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 16 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید