تاریخ: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۰ بهمن

امروز، دهم بهمن، بیت کوین و اتریوم تغییر قیمت چندانی نسبت به روز گذشته نداشته‌اند. ولی آیا تا ۲۴ آینده شاهد افزایش مجدد قیمت آن‌ها خواهیم بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، قیمت بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) ظرف چند هفته‌ی گذشته و حتی امروز در حال افزایش بوده است. با وجود این، به نظر می‌رسد مومنتوم صعودی بازار تا حدودی فروکش کرده باشد؛ از این رو، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال می‌خواهند بدانند آیا در بیست و چهار آینده نیز همچنان شاهد آیا افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم خواهیم بود یا خیر.
برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید شرایط کنونی بازار کریپتو را تحلیل و بررسی کنیم تا ببینیم آیا مومنتوم کافی برای شروع یک حرکت صعودی قدرتمند دیگر در بیت کوین و اتریوم ایجاد خواهد شد یا خیر.
بازار ارزهای دیجیتال در روز جاری، ۳۰ ژانویه / ۱۰ بهمن، شروع مثبتی را تجربه کرد. ارزش بازار جهانی کریپتو با رشد ۱.۷۷ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۱.۰۷ تریلیون دلار رسید. حجم کل معاملات کریپتو نیز به میزان قابل توجه ۲۴.۹۲ درصد افزایش یافت و به رقم ۴۹.۶۱ میلیارد دلار رسید.
عوامل مختلفی از جمله شرایط مطلوب بازار، استقبال سرمایه‌گذاران نهادی (موسسات مالی و شرکت‌ها) از خرید ارزهای دیجیتال، و پیش‌بینی‌ها در خصوص افزایش سطح پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال به موفقیت این بازار کمک کرده‌اند.
در مقابل، اگر فدرال رزرو ایالات متحده بنا به دلایلی تصمیم به افزایش نرخ بهره بگیرد، آن‌گاه باید درباره‌ی تداوم روند صعودی کنونی نگران شویم. اگر افزایش نرخ بهره مطابق انتظارات باشد، تاثیر آن احتمالا موقتی خواهد بود. ولی چنان‌چه افزایش نرخ بهره بیش‌تر از حد انتظار بازار باشد، قطعا تاثیر شدیدی بر روند کنونی بازار کریپتو خواهد گذشت.
ولی به طور کلی، اگر عوامل کلان اقتصادی همچنان بدون تغییر باقی بمانند، حرکت صعودی فعلی در بازار کریپتو می‌تواند در هفته‌های آینده نیز حفظ شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز دوشنبه ۳۰ ژانویه / ۱۰ بهمن – بیت کوین با ۰.۶۶ درصد کاهش نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته، با قیمت ۲۳,۱۶۶ دلار معامله می‌شود. با وجود این، ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته هم‌چنان ۲.۷۲ دلار بالاتر است. ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون به ۴۴۷,۰۳۱,۶۴۴,۰۰۳ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در بازه‌ی زمانی ۴ ساعته از سطح ۲۳,۴۰۰ دلار عبور کرد، و علی‌رغم کاهش موقتی قیمت طی یک ساعت گذشته، هنوز پتانسیل صعود به سمت ۲۴,۰۶۶ دلار را دارد. اگر قیمت از سطح ۲۴,۰۶۶ دلار عبور کند، ممکن است تا ۲۵,۱۵۰ دلار نیز افزایش یابد.
شکست یک الگوی مثلث متقارن در نمودار قیمت بیت کوین معمولا باعث شروع یک حرکت صعودی می‌شود. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین (BTC) همچنان افزایشی بماند.

در مقابل، نزدیک‌ترین سطح حمایت بیت کوین در حوالی ۲۳,۳۵۰ دلار حفظ شده است. شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت در پایین آن ممکن است فشار فروش را افزایش داده و قیمت بیت کوین را دوباره‌ تا سطوح ۲۲,۸۰۰ دلار یا ۲۲,۳۵۰ دلار کاهش دهد.
قیمت اتریوم نیز در لحظه‌ی نگارش این مطلب، ۰.۹۲ درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافته و به ۱,۵۹۲ دلار رسیده است. عملکرد هفتگی اتریوم نیز تاکنون منفی بوده است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۲.۶۸ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم اکنون ۱۹۴,۸۶۵,۰۱۶,۶۹۶ دلار است.  

نزدیک‌ترین سطح حمایت اتریوم هم‌اکنون در حوالی ۱,۵۶۰ دلار قرار دارد. شکسته شدن این سطح حمایت ممکن است قیمت اتریوم را تا سطح ۱,۵۰۰ دلار کاهش دهد.
از سوی دیگر، نزدیک‌ترین سطح مقاومت در مسیر صعودی اتریوم در سطوح ۱,۶۶۰ یا ۱,۶۸۰ دلار قرار دارد. عبور اتریوم از این سطوح می‌تواند قیمت را تا مرز ۱,۷۴۵ دلار نیز افزایش دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید