تاریخ: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
2

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۰ آذر

بازار کریپتو امروز ۱۰ آذر، تحت تاثیر خبرهای خوش از طرف فدرال رزرو، جامه‌ سبز به تن کرد. بیت کوین به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار رسیده و اتریوم نیز رشد کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، امروز پنج‌شنبه ۱ دسامبر / ۱۰ آذر، بازار ارزهای دیجیتال روند مثبتی را از خود نشان داده است. بیت کوین (BTC) پس از تجربه‌ی سقوط شدید قیمت، ناشی از فروپاشی اف‌تی‌ایکس، سرانجام توانسته است به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار باز گردد. قیمت اتریوم (ETH)، محبوب‌ترین التکوین بازار، نیز در حال افزایش است و پس از عبور از الگوی مثلث متقارن، هم‌اکنون به حوالی ۱,۲۸۶ دلار رسیده است.
سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز در اوایل بامداد امروز در منطقه‌ی سبز معامله شده‌اند. ارزش جهانی بازار کریپتو در روز گذشته ۰.۵۶ درصد افزایش یافت و هم‌اکنون به ۸۶۰,۰۱۶,۹۸۸,۸۱۵ دلار رسیده است.
کارشناسان بازار سه عامل مهم را به عنوان دلایل حرکت صعودی امروز بازار کریپتو معرفی کرده‌اند؛ نخست، سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، در روز گذشته. جروم پاول اعلام کرد، تحولات مثبتی در نرخ تورم مشاهده می‌شوند و از این رو، احتمالا روند افزایش نرخ بهره کمی آهسته‌تر خواهد شد. این همان خبر خوبی است که سرمایه‌گذاران بازار کریپتو مدت‌ها است چشم‌ انتظار آن بودند. عامل دوم، وقوع تحولات مثبت در پذیرش کریپتو توسط دولت‌ها است. بایننس، با خرید صرافی کریپتوی ساکورا در کشور ژاپن، سرانجام پس از چهار سال توانست مجوز فعالیت قانونی را در این کشور دریافت کند. صرافی جمینی نیز تاییدیه‌های لازم را برای فعالیت در کشورهای ایتالیا و یونان به دست آورده است. در نهایت، عامل سوم، بهبود احساسات بازار و ورود نهنگ‌ها به بازار بیت کوین و اتریوم است. طی دو روز گذشته دو مطلب درباره‌ی این مسئله منتشر کرده‌ایم که نشان‌دهنده‌ی اقبال نهنگ‌ها به این دو ارز دیجیتال هستند: افزایش قابل‌توجه تعداد کوسه‌ها و نهنگ‌های اتریوم و هم‌چنین، بازگشت تدریجی نهنگ‌های بیت‌کوین. 
امروز شاهد عملکرد عالی برخی دیگر از ارزهای دیجیتال نیز بوده‌ایم. جی‌ام‌ایکس (GMX)، پالیگان (MATIC) و زی‌کش (ZEC) سه التکوین موجود در فهرست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار هستند که طی بیست و چهار ساعت اخیر، بهترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته‌اند. قیمت جی‌ام‌ایکس با بیش از ۱۲ درصد افزایش به ۴۸.۸۰ دلار و قیمت پالیگان با بیش از ۶ درصد رشد به ۰.۹۲۷۵ دلار رسیده است. هم‌چنین، زی‌کش نیز نزدیک به ۵.۵ درصد افزایش یافته است.

از سویی دیگر، ایپ‌کوین (APE)، فانتوم (FTM) و هلیوم (HNT) نیز طی بیست و چهار ساعت گذشته در میان ۱۰۰ کوین برتر بازار ضعیف‌ترین عملکرد را داشته‌اند. ایپ‌کوین بیش از ۷ درصد از ارزش خود را از دست داده و هم‌اکنون با قیمت ۳.۹۷ دلار معامله شود. قیمت فانتوم نیز نزدیک به ۲.۲۵ درصد کاهش یافته و اکنون به ۰.۲۳۴۵ دلار رسیده است. هم‌چنین، قیمت هلیوم بیش از ۳ درصد کاهش یافته و اکنون ۲.۴۵ دلار است.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز پنج‌شنبه ۱۰ آذر – بیت کوین با ۱.۳۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۱۰۸ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به هفته‌ی گذشته نیز ۲.۵۱ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز با ۱.۳۸ درصد افزایش، هم‌اکنون ۳۲۸,۸۷۳,۴۶۹,۲۷۸ دلار است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۱.۹۵ درصد افزایش به ۲۵,۷۷۹,۰۲۸,۲۰۵ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین در روز جاری در یک مسیر صعودی حرکت می‌کند، ولی هم‌اکنون به منطقه‌ی اشباع خرید رسیده است. از طرفی دیگر، یک الگوی دو قله نیز در نمودار بیت کوین تشکیل شده و در حال گسترش سطح مقاومت در نزدیکی قیمت ۱۷,۲۵۵ دلار است. یک بریک‌اوت صعودی از سطح ۱۷,۲۵۵ دلار می‌تواند بیت کوین را به سطوح مقاومت بعدی در قیمت‌های ۱۷,۶۰۰ و ۱۸,۰۰۰ دلار برساند.

از آن‌جا که شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) در منطقه‌ی اشباع خرید قرار دارند، فارغ از میزان افزایش قیمت بیت کوین، احتمالا شاهد یک اصلاح نزولی تا زیر سطح ۱۷,۲۵۰ دلار باشیم. نزدیک‌ترین سطح حمایت بیت کوین در مسیر نزولی آن نیز سطح ۱۶,۷۰۰ دلار است که عبور از آن می‌تواند قیمت را تا ۱۶,۲۵۰ دلار کاهش دهد.
هم‌چنین، در لحظه‌ی نگارش این مطلب اتریوم با ۰.۹۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۸۲ دلار معامله می‌شود. ارزش اتریوم نسبت به هفته‌ی گذشته نیز ۵.۹۵ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم نیز با ۰.۹۴ درصد افزایش، هم‌اکنون ۱۵۶,۹۸۱,۳۹۴,۷۸۲ دلار است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم با ۳.۷۵ درصد کاهش به ۸,۰۵۸,۱۴۷,۴۶۱ دلار رسیده است.

قیمت اتریوم در بازه‌ی زمانی ۴ ساعته به شدت صعودی بوده، ولی اکنون در سطح ۱,۳۱۰ دلار با مقاومت قوی مواجه شده است. بر اساس الگوی تکنیکال در نمودار اتریوم، این احتمال وجود دارد که به تدریج از قدرت روند صعودی کاسته شده و شاهد اصلاح قیمت اتریوم باشیم.
نزدیک‌ترین سطح حمایت اتریوم احتمالا در حوالی ۱,۲۲۵ دلار باشد. عبور از این سطح ممکن است قیمت را تا ۱,۱۵۰ دلار کاهش دهد.

از سویی دیگر، یک بریک‌اوت صعودی از سطح ۱,۳۱۰ دلار می‌تواند قیمت اتریوم را تا سطح ۱,۳۵۴ دلار افزایش دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید