شنبه, ۵ اسفند ۱۴۰۲ /
13479
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
11 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۴ آذر

امروز بازار کریپتو روز سبزی را پشت سر می‌گذارد. بیت کوین بالای ۱۷,۰۰۰ و اتریوم در حوالی ۱,۳۰۰ معامله می‌شوند. آینده‌‌ی قیمت این دو چگونه خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، در روز جاری – دوشنبه، ۵ دسامبر / ۱۴ آذر – سرانجام مقاومت اصلی خود را در سطح ۱۷,۰۰۰ دلار شکست و اکنون به سمت ۱۷,۶۰۰ دلار در حرکت است. محبوب‌ترین التکوین بازار، اتریوم (ETH)، برای لحظاتی توانست از سد ۱,۳۰۰ دلار عبور کند. با وجود این، اتریوم هنوز در زیر این سطح معامله می‌شود، ولی هدف اصلی آن رسیدن به سطح ۱,۳۵۰ دلار است.
بیش‌تر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز در روز جاری لباس سبز به تن کرده‌اند. ارزش جهانی بازار کریپتو در روز گذشته ۱.۵۸ درصد افزایش یافت و به ۸۶۵.۶۷ میلیارد دلار رسید. حجم معاملات بازار کریپتو در ۲۴ ساعت گذشته نیز با ۵.۹۱ درصد رشد به ۳۲.۲۴ میلیارد دلار رسیده است.
از میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار ۳ التکوین تا این لحظه بهترین عملکرد را از خود نشان داده‌اند؛ این ۳ التکوین عبارت هستند از کرونوس (CRO)، سلو (CELO) و لایت کوین (LTC). قیمت کرونوس نزدیک به ۱۲ درصد افزایش یافته و به ۰.۰۷۱ دلار رسیده است. قیمت سلو نیز با بیش از ۱۱ درصد افزایش به ۰.۶۹۵۵ دلار رسیده است. هم‌چنین، قیمت لایت کوین نزدیک به ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر، در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار سه التکوین مونرو (XMR)، نوترینو یو‌اس‌دی (USDN) و ترون (TRX) ظرف ۲۴ ساعت گذشته بدترین عملکرد را از خود به نمایش گذاشته‌اند. مونرو حدود ۱.۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده و با قیمت ۱۴۴.۵۰ دلار معامله شود؛ قیمت نوترینو یو‌اس‌دی نیز تقریبا ۱ درصد کاهش یافته و به ۰.۸۸۹۰ دلار رسیده است. هم‌چنین، ترون با بیش از ۰.۵۰ درصد کاهش با قیمت ۰.۰۵۳۵ دلار معامله می‌شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز دوشنبه ۱۴ آذر – بیت کوین با ۱.۹۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۳۳۲ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین نسبت به یک هفته‌ی قبل ۶.۸۵ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۳۳۳,۱۳۶,۸۹۱,۷۳۷ دلار رسیده است.

بیت کوین سرانجام از سد قیمت ۱۷,۲۵۰ دلار عبور کرد و از محدوده‌ی ۱۶,۸۰۰ تا ۱۷,۲۵۰ دلار خارج شد. اندیکاتورهای شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) در محدوده‌ی مثبت قرار دارند و میانگین متحرک ۵۰ روزه نیز از قیمت بیت کوین در سطح ۱۶,۸۰۰ دلار حمایت می‌کند.
بیت کوین در مسیر صعودی خود به سطح مقاومت ۱۷,۶۵۰ دلار نزدیک می‌شود. شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت در بالای آن می‌تواند بیت کوین را به ۱۸,۰۰۰ دلار برساند. بیت کوین در بازه‌ی زمانی ۴ ساعته، یک کندل صعودی را درست بالاتر از خط روند صعودی ۱۷,۰۰۰ دلار تشکیل داده است.

از سویی دیگر، سطح حمایت بیت کوین در قیمت ۱۷,۲۰۰ دلار باقی مانده است؛ شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت در زیر آن می‌تواند بیت کوین را به ۱۷,۰۰۰ دلار یا حتی به ۱۶,۷۵۰ دلار برساند.
هم‌چنین، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم نیز با ۳.۱۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۹۷ دلار معامله می‌شود. ارزش اتریوم نسبت به یک هفته‌ی قبل ۱۰.۶۲ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم نیز هم‌اکنون به ۱۵۸,۷۱۴,۹۷۸,۵۰۳ دلار رسیده است.

اتریوم در نمودار ۴ ساعته، مومنتوم صعودی به خود گرفته و بالاتر از سطح روانی ۱,۲۵۰ دلار صعودی معامله می‌شود.‌ هم‌اکنون اتریوم تلاش می‌کند تا بتواند ۱,۳۰۰ دلار را پشت سر گذاشته و قیمت خود را در بالای آن تثبیت کند.
مومنتوم صعودی در اتریوم هم‌چنان از قدرت لازم برخوردار است؛ زیرا میانگین متحرک ۵۰ روزه نزدیک به سطح ۱,۲۵۰ دلار قرار دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) به تازگی وارد منطقه‌ی خرید شده‌اند؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی ایجاد یک فرصت خوب برای ورود به پوزیشن لانگ (خرید) است.

افزایش تقاضای خرید اتریوم ممکن است قیمت آن را به سطح مقاومت ۱,۳۵۰ دلار برساند. اگر اتریوم نتواند کندل‌های خود را در بالای سطح ۱,۳۰۰ دلار ببندد، ممکن است بار دیگر به سمت مناطق حمایت ۱,۲۵۰ دلار یا ۱,۲۲۰ دلار کاهش یابد.
سطح ۱,۳۰۰ دلار در حال حاضر سطح بسیار مهمی به نظر می‌رسد. این سطح برای قیمت اتریوم بسیار تعیین‌کننده است. عبور از آن به سمت بالا نشان‌دهنده‌ افزایش قیمت، و عدم موفقیت اتریوم در شکستن آن احتمالا نشان‌دهنده‌ی سقوط به سطوح پایین‌تر خواهد بود.

برچسب های :
11 ماه پيش [ 4003 بازدید ]
1 سال پيش [ 254 بازدید ]
3 ماه پيش [ 207 بازدید ]
1 ماه پيش [ 172 بازدید ]
23 روز پيش [ 131 بازدید ]
5 ماه پيش [ 126 بازدید ]
5 ماه پيش [ 115 بازدید ]
11 روز پيش [ 115 بازدید ]
19 روز پيش [ 101 بازدید ]
1 ماه پيش [ 86 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 26 دقيقه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 23 ساعت پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 8 بازدید ]
2 روز پيش [ 8 بازدید ]
2 روز پيش [ 9 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 روز پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 14 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 14 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 11 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید