پنجشنبه, ۳ اسفند ۱۴۰۲ /
13556
۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۴۰
17 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۶ آذر

امروز چهارشنبه ۱۶ آذر، بیت کوین بار دیگر به زیر ۱۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. اتریوم نیز به زیر ۱,۲۵۰ دلار رفته است. ادامه‌ مسیر حرکت این دو به کدام جهت خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، امروز چهارشنبه ۷ دسامبر (۱۶ آذر) بار دیگر به زیر ۱۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. بیت کوین در حال حاضر در حوالی ۱۶,۹۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت محبوب‌ترین التکوین بازار، اتریوم (ETH)، نیز تاکنون بیش از ۲ درصد کاهش یافته و به زیر ۱,۲۴۰ دلار سقوط کرده است.
ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز در ساعات اولیه‌ی روز جاری عمدتا قرمزپوش بودند. ارزش جهانی بازار کریپتو در روز گذشته با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۸۵۵.۶۷ میلیارد دلار رسید.
در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار، سه التکوین تراست والت توکن (TWT)، مولتی‌ورس‌ایکس یا الروند (EGLD) و هولو (HOT) در روز جاری عملکرد بهتری نسبت به سایرین از خود نشان داده‌اند. این التکوین‌ها از جمله معدود ارزهای دیجیتال هستند که قیمت امروزشان نسبت ۲۴ ساعت گذشته اندکی بهبود یافته است. قیمت تراست والت توکن تاکنون نزدیک به ۵ درصد افزایش یافته و به ۲.۴۰ دلار رسیده است. قیمت مولتی‌ورس‌ایکس نیز بیش از ۴.۵ درصد رشد داشته و به ۴۵.۲۸ دلار رسیده است. قیمت هولو نزدیک ۴.۵٪ نسبت به روز گذشته بیش‌تر شده است.

از سویی دیگر، سلو (CELO)، آپتوس (APT) و کاوا (KAVA) در میان ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار بدترین عملکرد را طی ۲۴ ساعت گذشته از خود به نمایش گذاشته‌اند. سلو حدود ۴.۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده و اکنون با قیمت ۰.۶۱۸۵ دلار معامله می‌شود؛ قیمت آپتوس نیز نزدیک به ۴ درصد کاهش یافته و به ۴.۹۰ دلار رسیده است. هم‌چنین، کاوا نیز با بیش از ۴.۸ درصد کاهش با قیمت ۰.۸۶۳۵ دلار معامله می‌شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۱۶ آذر – بیت کوین با ۱.۲۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۸۰۱ دلار معامله می‌شود. در حال حاضر، بیت کوین ۰.۴۷ درصد از ارزش خود را نسبت به یک هفته‌ی گذشته از دست داده است. به این ترتیب، ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون با ۱.۱۶ درصد کاهش به ۳۲۲,۹۶۶,۱۴۶,۱۶۵ دلار رسیده است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین ۶.۲۸ درصد افزایش یافته و اکنون ۲۰,۷۷۱,۷۲۰,۵۵۴ دلار است.  

با توجه به گسترش احساسات ریسک‌گریز در بازار و تقویت دلار آمریکا، قیمت بیت کوین سرانجام به زیر ۱۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. هم‌‌اکنون بیت کوین از سطح حمایت ۱۶,۹۰۰ دلاری نیز عبور کرده و در حوالی ۱۶,۸۰۰ دلار در حرکت است.
چنان‌چه بیت کوین بتواند به بالای ۱۷,۰۰۰ دلار بازگردد، احتمال بازگشت صعودی برای آن وجود خواهد داشت. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است با مقاومت ۱۷,۳۸۵ دلاری رو‌به‌رو شود. یک بریک‌اوت صعودی از این سطح نیز می‌تواند قیمت بیت کوین را به ۱۷,۶۵۰ دلار یا ۱۸,۰۰۰ دلار برساند.

البته، با توجه به سقوط قیمت بیت کوین به زیر سطح ۱۶,۸۴۰ دلار، احتمال تداوم حرکت نزولی این ارز دیجیتال و رسیدن آن به سطح ۱۶,۵۰۰ دلار  قوی‌تر به نظر می‌رسد.
هم‌چنین، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم نیز با ۲.۶۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۲۷ دلار معامله می‌شود. در حال حاضر، اتریوم ۳.۴۷ درصد از ارزش خود را نسبت به یک هفته‌ی گذشته از دست داده است. به این ترتیب، ارزش کل بازار اتریوم هم‌اکنون با ۲.۵۳ درصد کاهش به ۱۵۰,۲۵۵,۸۶۶,۰۶۰ دلار رسیده است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم ۷.۱۱ درصد افزایش یافته و اکنون ۵,۸۱۲,۰۱۳,۹۸۵ دلار است.

اتریوم در نمودار ۴ ساعته، به زیر منطقه‌ی حمایت قبلی خود در قیمت ۱,۲۵۰ دلار سقوط کرده است. البته، بسته شدن کندل اتریوم در بالای این سطح، احتمال بازگشت صعودی را افزایش خواهد داد – اتریوم هم‌اکنون پتانسیل عبور از سطح مقاومت ۱,۳۰۰ دلاری را دارد.

در مقابل، شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور مکدی (MACD) به تازگی وارد منطقه‌ی فروش شده‌اند؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی وجود فشار فروش در بازار اتریوم است. با وجود این، به نظر می‌رسد کاهش کنونی قیمت اتریوم صرفا یک اصلاح نزولی باشد و گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) به بازگشت قیمت اتریوم به بالای ۱,۲۵۰ دلار خوش‌بین هستند.
ولی افزایش فشار فروش ممکن است منجر به بریک‌اوت نزولی قیمت اتریوم شده وآن را تا سطوح ۱,۲۲۰ یا ۱,۱۸۵ دلار کاهش دهد. 

برچسب های :
11 ماه پيش [ 3986 بازدید ]
1 سال پيش [ 254 بازدید ]
3 ماه پيش [ 207 بازدید ]
1 ماه پيش [ 171 بازدید ]
21 روز پيش [ 130 بازدید ]
5 ماه پيش [ 126 بازدید ]
9 روز پيش [ 115 بازدید ]
5 ماه پيش [ 115 بازدید ]
17 روز پيش [ 99 بازدید ]
1 ماه پيش [ 86 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
4 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
4 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
4 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 14 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 19 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 14 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید