تاریخ: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۸ بهمن

قیمت بیت کوین و اتریوم نسبت به روز قبل تغییر چندانی نداشته است. سرمایه‌گذاران منتظر شنیدن صحبت‌های جروم پاول هستند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC) در اوایل صبح امروز – سه‌شنبه ۱۸ بهمن – تا حدود ۲۲,۸۸۶ دلار کاهش یافت،‌ ولی اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، نزدیک به ۲۳,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. از سوی دیگر، اتریوم (ETH) توانسته است وضعیت خود را در بالای ۱,۶۰۰ دلار به ثبات برساند. فعالان بازار هم‌چنان تحت تاثیر داده‌های شغلی مربوط به ایالات متحده هستند – داده‌هایی که به طرز شگفت‌آوری مثبت و هیجان‌انگیز بودند. با این حال، سرمایه‌گذاران همچنان منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، نیز هستند که قرار است در اواخر امروز انجام شود.
بیت کوین در هفته‌ی اول ماه فوریه یک حرکت صعودی عالی را آغاز کرد و به بالاترین قیمت سالانه‌ی خود در بالای ۲۴,۰۰۰ دلار رسید. ولی پادشاه ارزهای دیجیتال نتوانست سطح ۲۴,۰۰۰ دلار را حفظ کند و قیمت تا زیر مرز ۲۳,۰۰۰ دلار کاهش یافت. کارشناسان بازار پیش‌بینی می‌کنند که ماه فوریه برای بیت کوین به درخشانی و موفقیت ماه ژانویه نباشد.
کارشناسان بازار هشدار داده‌اند، روند کنونی در بازار ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام ممکن است در این ماه معکوس شود. دلیل این اتفاق نیز می‌تواند تاثیر منفی احتمالی داده‌های کلان اقتصادی در روزهای آینده بر احساسات بازار باشد. البته، افزایش اخیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو نیز به خودی خود می‌تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۳۰ روز سه‌شنبه ۷ فوریه / ۱۸ بهمن – بیت کوین با ۰.۸۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۲,۹۸۷ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین اکنون نسبت به هفت روز گذشته ۰.۴۳ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۴۴۳,۳۱۲,۵۵۷,۷۶۰ دلار رسیده است.   

نزدیک‌ترین سطح حمایت بیت کوین اکنون در حوالی ۲۲,۷۰۰ دلار شکل گرفته است. بسته شدن کندل روزانه‌ی بیت کوین در بالای این سطح به طور بالقوه می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت سطح مقاومت بعدی در حوالی ۲۳,۲۰۰ دلار هدایت کند.
حفظ مومنتوم صعودی در قیمت بیت کوین می‌تواند آن را تا سطح ۲۳,۶۰۰ دلار افزایش دهد.

ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور مکدی (MACD) علائمی را از افزایش احتمالی فشار خرید در بازار نشان می‌دهند؛ این مسئله می‌تواند به افزایش ارزش بیت کوین تا سطح ۲۳,۵۵۰ دلار منجر شود.
با وجود این، در صورت کاهش قیمت تا سطح ۲۲,۷۵۰ دلار و شکستن شدن این سطح حمایت، ارزش بیت کوین ممکن است تا سطح ۲۲,۴۰۰ دلار نیز کاهش یابد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با ۱.۲۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۶۴۴ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی اتریوم بهتر از بیت کوین بوده است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۴.۸۴ درصد افزایش داشته است. ارزش کل بازار اتریوم نیز هم‌‌اکنون به ۲۰۱,۲۲۵,۸۰۷,۹۴۶ دلار رسیده است.

اتریوم نوسان زیادی را تجربه نکرده است و اکنون در محدوده‌ی معاملاتی باریکی بین ۱,۶۲۰ تا ۱,۶۶۰ دلار معامله می‌شود. شکسته شدن سطح مقاومت بالای ۱,۶۶۰ دلاری و بسته شدن قیمت در بالای آن، می‌تواند اتریوم را به سطوح ۱,۶۸۰ و ۱,۷۲۰ دلار برساند.
در مقابل، شکسته شدن سطح ۱,۶۲۰ دلار و بسته شدن قیمت در زیر این سطح ممکن است قیمت اتریوم را به سطح ۱,۵۵۰ دلار هدایت کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید