جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ /
17218
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
5 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۱۹ فروردین

قیمت بیت کوین و اتریوم همچنان به ترتیب در حوالی ۲۸,۰۰۰ و ۱,۸۰۰ دلار در نوسان است. روند قیمت رهبران بازار کریپتو در ادامه چگونه خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، هنوز نتوانسته است قیمت خود را به ۳۰,۰۰۰ دلار نزدیک کند. قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در روز جمعه حتی به زیر ۲۸,۰۰۰ دلار نیز سقوط کرد. قیمت بیت کوین روند مثبتی را تجربه کرده بود و در اوایل هفته تا بالای ۲۹,۰۰۰ دلار نیز رسید. با وجود این، حرکت صعودی اخیر بیت کوین چندان طولانی نبود و امروز قیمت آن روی خط ۲۸,۰۰۰ دلار در حرکت است؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی وجود احساسات نزولی در بازار است.
با وجود این، بیت کوین همچنان به تلاش‌های خود برای عبور از سطح مقاومت ۲۸,۲۵۰ دلاری ادامه می‌دهد. از طرفی دیگر، عملکرد اتریوم (ETH) نسبت به بیت کوین تا حدودی بهتر بوده است. اکنون، قیمت اتریوم علائمی از تثبیت را از خود نشان می‌دهد.

مسائل بنیادین بازار کریپتو
تحلیلگران علت کاهش مومنتوم صعودی بازار کریپتو را با روند صعودی دلار آمریکا مرتبط می‌دانند. پس از انتشار داده‌های مثبت از رشد میزان اشتغال در ایالات متحده، دلار آمریکا افزایش یافت؛ این مسئله را می‌توان به عنوان مهر تاییدی بر تصمیم‌های فدرال رزرو تلقی کرد که احتمال افزایش نرخ بهره را در ماه می توسط این نهاد افزایش می‌دهد.
این اتفاق احتمالا باعث می‌شود سرمایه‌گذاران از بازار ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین دور شوند؛ زیرا معمولا قیمت این دارایی‌ها با قیمت دلار رابطه‌ی معکوس داشته و با افزایش قیمت دلار کاهش می‌یابد.
به علاوه، چنان‌چه نرخ بهره افزایش یابد، ممکن است شاهد کاهش رشد اقتصادی باشیم. این مسئله نیز می‌تواند بر ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارد.

تاثیر گزارش شغلی ایالات متحده بر کریپتو
بر اساس داده‌های اخیر، اقتصاد ایالات متحده با کاهش نرخ بیکاری و افزایش دستمزدها عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. در نتیجه، همان‌طور که گفته شد، فدرال رزرو با مشاهده‌ی نتایج مثبت اقدامات خود احتمال دارد همچنان بر تصمیم‌های خود پافشاری کرده و در ماه آینده نرخ بهره را دوباره افزایش دهد. این مسئله تاثیر مستقیم و مخربی بر قیمت بیت کوین خواهد داشت.
بالا بودن نرخ‌های بهره می‌تواند وام گرفتن را برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین دشوارتر و پرهزینه‌تر کند؛ به این ترتیب، افزایش نرخ بهره به کاهش تقاضا برای بیت کوین و کاهش بالقوه‌ی قیمت آن منجر خواهد شد.

تاثیر نرخ بیکاری ایالات متحده بر قیمت بیت کوین
نرخ بیکاری آمریکا از ۳.۶ درصد در ماه فوریه به ۳.۵ درصد در ماه مارس کاهش یافت. به علاوه، متوسط دستمزد ساعتی نیز در ماه مارس ۰.۳ درصد افزایش یافت.
این آمار حاکی از آن است که علی‌رغم رکود اقتصادی اخیر، بازار کار ایالات متحده همچنان در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد. تمام این اعداد و ارقام از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا بینش کاملی از وضعیت اقتصادی فعلی و تاثیرات اقدامات فدرال رزرو را در اختیار این نهاد نظارتی قرار می‌دهند. این مسئله قطعا بر تصمیم‌های آینده‌ی آن در خصوص نرخ بهره و سایر سیاست‌های پولی تاثیرگذار خواهد بود.

کاهش قابل ملاحظه‌ی فعالیت‌های سرمایه‌گذاری بلاک چین در ماه مارس
بازار کریپتو در ماه گذشته روند صعودی به خود گرفت. بسیاری از تحلیلگران اکنون به این باور رسیده‌اند که دوره‌ی نزولی بازار کریپتو به پایان رسیده یا رو به اتمام است. با وجود این، نگرانی‌های دیگری نیز وجود دارد. از جمله مهم‌ترین این نگرانی‌ها چالش‌‌های دشواری است که مقررات و نهادهای ایالات متحده در برابر ارزهای دیجیتال ایجاد کرده یا قرار است در آینده ایجاد کنند.
تاثیر این نگرانی‌ها و همچنین، افزایش ریسک در وضعیت رکود تورمی باعث کاهش میزان سرمایه‌گذاری در صنعت کریپتو در ماه مارس شدند. به این ترتیب، معاملات کم‌تری در این بازار صورت گرفته و پول کم‌تری وارد این بازار شده است؛ این خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران نیست.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت کوین 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۴:۰۰ روز شنبه ۸ آوریل / ۱۹ فروردین – بیت کوین با ۰.۵۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۸,۰۴۲ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۷,۸۲۴ دلار تا سقف ۲۸,۱۵۹ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۲۰.۹۵ درصد کاهش به رقم ۱۰,۱۵۰,۶۲۰,۲۰۸ دلار رسیده است.

نتایج تحلیل‌های تکنیکال نشان می‌دهند بیت کوین مومنتوم صعودی خود را از دست داده و در وضعیت نسبتا نزولی به سر می‌برد. همچنین، قیمت بیت کوین در سطح ۲۸,۲۵۰ دلار با یک مقاومت روبه‌رو است.
چنان‌چه بیت کوین بتواند از سطح مقاومت ۲۸,۲۵۰ دلاری عبور کند، این احتمال وجود خواهد داشت که ارزش آن تا ۲۸,۹۰۰ دلار یا حتی ۲۹,۲۵۰ دلار افزایش یابد.
از سوی دیگر، در صورت شروع یک حرکت نزولی، انتظار می‌رود که در سطوح حدود ۲۶,۵۰۰ و ۲۵,۵۰۰ دلار حمایت قابل توجهی از قیمت بیت کوین انجام شود.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت اتریوم
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با ۰.۸۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۸۷۰ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت اتریوم در محدوده‌ی کف ۱,۸۴۵ دلار تا سقف ۱,۸۷۹ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم هم‌اکنون با ۳۷.۲۱ درصد کاهش به رقم ۵,۸۶۴,۲۰۸,۲۷۶ دلار رسیده است. عملکرد اتریوم نسبت به بیت کوین تاکنون بهتر بوده و ارزش آن ۰.۲۶ درصد در برابر پادشاه ارزهای دیجیتال تقویت شده است.

از قیمت اتریوم در روز جاری در سطح ۱,۸۵۰ دلار حمایت شد. چنان‌چه کندل‌های اتریوم در بالای این سطح بسته شوند، محبوب‌ترین التکوین بازار پتانسیل یک جهش صعودی را تا سطوح ۱,۹۲۰ دلار یا ۱,۹۴۵ دلار به دست خواهد آورد.
در مقابل، اگر این سطح حمایت شکسته شده و قیمت اتریوم در زیر آن بسته شود، احتمالا شاهد سقوط قیمت تا سطح ۱,۸۰۰ دلاری یا حتی منطقه‌ی حمایتی ۱,۷۷۰ دلاری باشیم که تاکنون دو بار تست شده است. البته، با توجه به شکل‌گیری یک کانال صعودی در نمودار چهار ساعته، احتمال افزایش قیمت اتریوم بیش‌تر است.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3212 بازدید ]
5 روز پيش [ 187 بازدید ]
2 ماه پيش [ 119 بازدید ]
2 ماه پيش [ 50 بازدید ]
2 ماه پيش [ 34 بازدید ]
11 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
9 ماه پيش [ 32 بازدید ]
4 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 12 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 9 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 9 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید