تاریخ: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۵ بهمن

بیت کوین و اتریوم پس از سپری کردن بیست و سه روز صعودی، دو روز اخیر را در وضعیت نزولی به سر می‌برند. رهبران کریپتو چه مسیری را در پیش می‌گیرند؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) هیچ‌یک نتوانستند مومنتوم صعودی خود را حفظ کنند، و ظرف دو روز اخیر به ترتیب به زیر ۲۳,۰۰۰ دلار و ۱,۶۰۰ دلار سقوط کردند. این مسئله باعث کاهش ارزش کلی بازار ارزهای دیجیتال شد. هم‌اکنون، ارزش کل بازار کریپتو با ۳.۵۲ درصد کاهش به ۱,۰۲۳,۹۳۷,۲۵۶,۰۶۴ دلار رسیده است. 
بازار ارزهای دیجیتال با شروع سال ۲۰۲۳، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. ارزش بیت کوین ظرف سه هفته‌ی اخیر بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است. با وجود این، به نظر می‌رسد مومنتوم صعودی بیت کوین در حال کاهش باشد، زیرا قیمت آن لحظه به لحظه از سطح ۲۳,۰۰۰ دلار فاصله می‌گیرد.
کاهش قیمت بیت کوین و اتریوم طی دو روز اخیر می‌تواند چند علت داشته باشد. بر اساس گزارش منتشر شده در روز جاری تحت عنوان «سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت‌کوین، عامل کاهش قیمت،» بسیاری از استخراج‌کنندگان بیت کوین و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت افزایش قابل توجه قیمت را فرصتی مناسب برای کسب سود تلقی کرده و اقدام به فروش دارایی‌های خود کرده‌اند. در نتیجه، این مسئله باعث کاهش قیمت بیت کوین شده است. همچنین، انتشار گزارش‌هایی در خصوص افزایش سطح کلاهبرداری‌ها در بازار ارزهای دیجیتال طی سال گذشته نیز بازار را در شوک فرو برده و اعتماد سرمایه‌گذاران را نسبت به این بازار کاهش داده است. بر اساس گزارش‌ها، کلاهبرداران در بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱ میلیون دلار از اموال ساکنان منطقه‌ای در کشور کانادا را به سرقت برده‌اند.
به علاوه، با توجه به انتشار داده‌های مربوط به رشد اقتصادی ایالات متحده در هفته‌ی جاری، معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در تصمیم‌گیری‌های خود دچار تردید و نگرانی هستند. فعالان بازار اکنون بر اعداد و ارقام مربوط به تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه‌ی چهارم سال گذشته متمرکز شده‌اند؛ این داده‌ها که طبق برنامه در روز پنج‌شنبه (فردا، ۶ بهمن) منتشر می‌شوند، می‌توانند بر نشست فدرال رزرو که قرار است در روزهای ۳۱ ژانویه و ۱ فوریه (۱۱ و ۱۲ بهمن) برگزار شود، تاثیر بگذارند.
بر اساس پیش‌بینی بیش‌تر سرمایه‌گذاران، فدرال رزرو در نشست هفته‌ی آینده‌ی خود، نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش خواهد داد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز چهارشنبه ۲۵ ژانویه / ۵ بهمن – بیت کوین با ۱.۸۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۲,۶۸۴ دلار معامله می‌شود. با وجود این، عملکرد هفتگی بیت کوین همچنان مثبت است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۶.۵۲ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز اکنون به ۴۳۷,۱۷۵,۷۶۴,۰۴۵ دلار رسیده است.

بیت کوین تا سطح حمایت ۲۲,۳۲۵ دلار سقوط کرد. البته، الگوی کندل‌هایی که در بالای این سطح بسته شده‌اند، نشان می‌دهد که احتمال بازگشت صعودی قیمت همچنان وجود دارد.
از سوی دیگر، نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین در حوالی قیمت ۲۳,۲۵۰ دلار قرار دارد. شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت در بالای آن مسیر بیت کوین را برای صعود به سطوح بالای ۲۳,۹۰۰ دلار و ۲۵,۱۵۰ دلار هموار می‌کند.

در مقابل، شکسته شدن سطح حمایت ۲۲,۳۲۵ دلار به طور بالقوه می‌تواند فشار فروش را در بازار افزایش داده و قیمت بیت کوین را تا مرز ۲۱,۵۰۰ دلار کاهش دهد. سقوط قیمت به زیر سطح ۲۱,۵۰۰ دلار نیز ممکن است باعث کاهش هر چه بیش‌تر قیمت و رسیدن آن به سطح ۲۰,۴۵۰ دلار شود.
همچنین، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم نیز با ۵.۴۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۵۴۸ دلار معامله می‌شود. با کاهش چشمگیر قیمت در روز جاری، عملکرد هفتگی اتریوم نیز منفی شده است. ارزش اتریوم نسبت به هفت روز گذشته ۲.۳۵ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار اتریوم نیز اکنون به ۱۸۹,۵۳۱,۱۴۵,۴۳۶ دلار رسیده است.

نزدیک‌ترین سطح مقاومت اتریوم در مسیر صعودی آن در حوالی ۱,۶۰۰ دلار قرار دارد. بازگشت قیمت اتریوم به بالای این سطح، می‌تواند ارزش محبوب‌ترین التکوین بازار را تا ۱,۶۷۵ دلار افزایش دهد.

قیمت اتریوم در نمودار ۴ ساعته‌، کانال صعودی خود را در سطح ۱,۶۰۰ دلار نقض کرد و در پایین آن بسته شد. همین مسئله فشار فروش را در بازار افزایش داد و باعث کاهش قیمت تا سطح ۱,۵۲۵ دلار شد.
شکسته‌ شدن سطح حمایت ۱,۵۲۵ دلاری و بسته شدن قیمت در زیر این سطح ممکن است فشار فروش را بیش‌تر کرده و قیمت اتریوم را تا سطح ۱,۴۴۵ دلار نیز کاهش دهد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید