تاریخ: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۶ آذر

قیمت بیت کوین و اتریوم امروز، یک‌شنبه ۶ آذر، تا این لحظه تغییر چندانی را تجربه نکرده است. ولی مسیر حرکت این دو ارز دیجیتال محبوب به کدام جهت خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، امروز یک‌شنبه ۲۷ نوامبر (۶ آذر) بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، تاکنون نتوانسته است از سطح ۱۶,۸۰۰ دلار عبور کند. به این ترتیب، به نظر می‌رسد بیت کوین حرکت خود را به سمت سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد آغاز کرده باشد.
هم‌چنین، محبوب‌ترین التکوین بازار، اتریوم (ETH)، نیز قدم در مسیر بیت کوین گذاشته و در یک فضای نزولی، فعلا در بالای سطح ۱,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.
سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز در روز جاری عملکرد چندان خوبی به نمایش نگذاشته‌اند. ارزش کل بازار کریپتو در روز گذشته با کاهش ۰.۱۶ درصدی به ۸۴۰.۳۲ میلیارد دلار رسید.
در این میان، سه التکوین در فهرست ۱۰۰ ارز دیجیتال برتر بازار که تاکنون عملکرد بهتری از خود نشان داده‌اند عبارت هستند از ایپ‌ کوین (APE)، لئو (LEO) و هوبی توکن (HT). این التکوین‌ها نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته‌اند. قیمت ایپ کوین با بیش از ۱۵ درصد افزایش به ۲.۷۵ دلار رسیده است؛ لئو نیز با بیش از ۸ درصد افزایش با قیمت ۴ دلار معامله می‌شود. قیمت هوبی توکن نیز تاکنون نزدیک به ۶.۵ درصد افزایش یافته است.

از سویی دیگر، تراست والت توکن (TWT)، باینری‌ایکس (BNX) و سینتتیکس (SNX) از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش قیمت مواجه شده‌اند؛ تراست والت توکن تاکنون بیش از ۸٪ از ارزش خود را از دست داده و اکنون با قیمت ۱.۹۵ دلار معامله می‌شود. قیمت باینری‌ایکس نیز ۴ درصد کاهش یافته است و به ۱۴۸ دلار رسیده است. هم‌چنین، قیمت سینتتیکس با بیش از ۴ درصد کاهش با قیمت ۱.۶۸ دلار معامله می‌شود.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۲:۰۰ روز یک‌شنبه ۶ آذر – بیت کوین با ۰.۰۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۶۴ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین ۰.۱۴ درصد کاهش یافته و اکنون ۳۱۸,۲۹۸,۶۱۱,۸۴۱ دلار است. هم‌چنین، حجم کل معاملات بیت کوین نیز با ۲.۹۸ درصد کاهش به ۱۸,۴۴۸,۷۶۲,۴۳۴ دلار رسیده است.

امروز، بیت کوین در محدوده‌ی قیمت باریکی میان ۱۶,۳۰۰ تا ۱۶,۸۰۰ دلار معامله می‌شود. یک بریک‌اوت (صعودی یا نزولی) از یکی از این دو سطح تعیین‌کننده‌ی مسیر آینده‌ی قیمت بیت کوین خواهد بود.
بیت کوین در حال حاضر، در بازه‌ی زمانی ۴ ساعته، بالاتر از سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی در قیمت ۱۶,۴۰۰ دلار قرار دارد؛ شکسته شدن این سطح می‌تواند محدوده‌ی قیمت بعدی را تعیین کند.
اگر بیت کوین به زیر سطح ۲۳.۶% فیبوناچی برود، احتمالا تا سطوح ۳۸.۲% و ۶۱.۸% فیبوناچی در قیمت‌های ۱۶,۲۷۵ و ۱۵,۹۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

اندیکاتورهای تکنیکال نظیر شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) بین محدوده‌ی خرید و فروش در نوسان هستند؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی وجود تردید و بلاتکلیفی در میان سرمایه‌گذاران است. از سوی دیگر، میانگین متحرک ۵۰ روزه، بیت کوین را نزدیک به سطح حمایت ۱۶,۴۵۰ دلار نگه می‌دارد؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی احتمال تداوم روند صعودی است.
در صورت ورود گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) به بازار، یک بریک‌اوت صعودی از سطح ۱۶,۷۸۵ دلار می‌تواند بیت کوین را در عرض چند روز به ۱۷,۰۰۰ دلار برساند.
اتریوم نیز در لحظه‌ی نگارش این مطلب با ۰.۰۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۱۸ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار اتریوم ۰.۰۹ درصد افزایش یافته و اکنون ۱۴۹,۱۹۰,۷۳۶,۸۲۶ دلار است. از سویی دیگر، حجم کل معاملات اتریوم با ۲۱.۱۰ درصد کاهش به ۴,۳۹۳,۰۹۲,۲۷۲ دلار رسیده است.

اتریوم اندکی مومنتوم صعودی به خود گرفته و یک کانالی صعودی تشکیل داده است که از قیمت آن در محدوده‌ی ۱,۲۰۰ دلار (سطح روانی) حمایت می‌کند. اتریوم در نمودار ۴ ساعته، در حال تشکیل «سقف‌های بالاتر و کف‌های بالاتر» است؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی وجود مومنتوم صعودی در قیمت این التکوین است.
نزدیک شدن خط میانگین متحرک ۵۰ روزه به سطح ۱,۱۷۵ دلار نیز حاکی از شروع یک روند صعودی است؛ اندیکاتورهای شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) در منطقه‌ی خرید باقی مانده‌اند.

سطح مقاومت اصلی اتریوم در سطح ۱,۲۳۵ دلار باقی مانده است؛ شکسته شدن این سطح و بسته شدن قیمت اتریوم در بالای آن می‌تواند آن را به سطح ۱,۲۵۰ دلار برساند. در مقابل، شکست نزولی کانال صعودی در سطح ۱,۲۰۰ دلار می‌تواند باعث افزایش فشار فروش و سقوط اتریوم تا سطوح ۱,۱۸۵ و ۱,۱۴۵ دلار شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید