دوشنبه, ۷ اسفند ۱۴۰۲ /
16926
۰۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
13 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۷ فروردین

بیت‌کوین و اتریوم پس از تجربه‌ی رشد قابل ملاحظه‌ای در قیمت‌شان در هفته‌ی گذشته، اکنون در وضعیت تثبیت قرار دارند. جهت حرکت بعدی آن‌ها کدام سمت است؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، قیمت بیت کوین (BTC)، پادشاه بازار ارزهای دیجیتال، طی چند هفته‌ی گذشته عملکرد مطلوبی را از خود نشان داده و اعتماد از دست رفته‌ی سرمایه‌گذاران را تاحدودی بهبود بخشیده است. بیت کوین در آخرین اقدام صعودی خود توانست تا نزدیکی سطح ۲۹,۰۰۰ دلار نیز صعود کند – ولی اکنون در زیر سطح ۲۸,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. همچنین، ارزش بیت کوین در این ماه ۲۲ درصد و از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون نیز ۶۵ درصد افزایش یافته است. در همین حال، اتریوم (ETH)، محبوب‌ترین التکوین بازار، نیز در تلاش است تا خود را به ۱,۸۰۰ دلار برساند.
بسیاری از کارشناسان دلیل رشد دلپذیر قیمت‌ها در بازار کریپتو را به بحران جاری بانکداری در ایالات متحده نسبت می‌دهند؛ به عقیده‌ی آن‌ها، این مسئله باعث شده است برخی از سرمایه‌گذاران اعتماد خود را به بانک‌های سنتی از دست بدهند و در عوض، به بازار کریپتو روی بیاورند. افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین پس از بروز بحران بانکی در آمریکا موید این مسئله است.
بر اساس گزارش‌ها، در هفته‌ی منتهی به ۱۵ مارس، حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از سپرده‌های مشتریان در بانک‌های آمریکا برداشت شد. در همین حال، بازار ارزهای دیجیتال توانست ارزش خود را در بالای سطح ۱.۱۶ تریلیون دلار حفظ کند. این مسئله نشان‌دهنده‌ی جذابیت تازه‌ی بازار کریپتو برای سرمایه‌گذاران است.

بحران بانکی و تمایل سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین 
بحران بانکی در ایالات متحده باعث شده است که بسیاری از مشتریان اعتماد خود را به بانک‌های سنتی از دست بدهند و در عوض، به بازار کریپتو روی بیاورند. از ۸ تا ۱۵ مارس (۱۷ تا ۲۴ اسفند)، میزان سپرده‌‌های بانک‌های آمریکایی به دلیل نگرانی مشتریان از سقوط بانک‌های این کشور به میزان قابل توجهی کاهش یافت.
در همین حال، قیمت بیت کوین طی دو هفته‌ی گذشته ۳۵ درصد افزایش یافته و ‌هم‌اکنون به نزدیکی ۲۸ هزار دلار رسیده است. این مسئله نشان می‌دهد که برخی از افراد پس‌انداز خود را از بانک‌ها برداشته و به بازار کریپتو منتقل کرده‌اند.

بیت‌کوین، جایگزینی برای دلار آمریکا 
با وجود این، دلیل اصلی افزایش قیمت بیت کوین این است که بسیاری از آمریکایی‌ها، از جمله سرمایه‌گذاران نهادی – یعنی شرکت‌ها و موسسات مالی – به تازگی مقادیر زیادی بیت کوین خریداری کرده‌اند؛ این افراد معتقدند که بیت کوین به عنوان یک ارز ذخیره جهانی، در نهایت جایگزین دلار آمریکا خواهد شد.
ارزش دلار در زمان بحران مالی معمولا کاهش می‌یابد و این مسئله به عنوان یک نقطه ضعف برای آن شناخته می‌شود. از این رو، اکنون به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در شرایط نامعلوم اقتصادی بیت کوین را گزینه‌ی مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری تلقی می‌کنند.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۳۰ روز دوشنبه ۲۷ مارس / ۷ فروردین – بیت کوین با ۰.۸۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۷,۹۲۵ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۷,۶۶۸ دلار تا سقف ۲۸,۱۷۸ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۹.۶۶ درصد افزایش به رقم ۱۴,۴۳۷,۵۲۳,۵۳۲ دلار رسیده است. به علاوه، ارزش کل بازار بیت کوین در حال حاضر ۰.۸۰ درصد افزایش یافته و در حدود ۵۳۹,۸۴۴,۹۵۶,۰۶۸ دلار است. ارزش بیت کوین در برابر محبوب‌ترین التکوین بازار، یعنی اتریوم، ۱.۷۱ درصد تقویت شده است. هم‌اکنون هر یک واحد بیت کوین معادل ۱۵.۸۵ اتریوم ارزش دارد.

بر اساس نتایج تحلیل‌های تکنیکال، قیمت بیت کوین در حال حاضر دارای روند صعودی است. با وجود این، روند صعودی بیت کوین با رسیدن آن به سطح قیمت ۲۸,۹۵۰ دلار، با مقاومت قدرتمندی روبه‌رو خواهد شد.

اگر بیت کوین موفق شود از سطح مقاومت ۲۸,۹۵۰ دلاری عبور کند، به طور بالقوه مسیر خود را برای رسیدن به سطح ۲۹,۲۰۰ دلار یا حتی ۳۰,۷۰۰ دلار هموار خواهد کرد.
با وجود این، در صورت شروع یک حرکت نزولی، انتظار می‌رود از قیمت بیت کوین در سطوح ۲۶,۶۰۰ دلار و ۲۵,۲۰۰ دلار به خوبی حمایت شود.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت اتریوم
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم  با ۰.۷۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۷۶۲ دلار معامله می‌شود. ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت اتریوم در محدوده‌ی کف ۱,۷۴۸ دلار تا سقف ۱,۷۹۷ دلار در نوسان بوده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی اتریوم هم‌اکنون با ۲.۹۸ درصد افزایش به رقم ۶,۸۱۶,۸۲۱,۰۸۶ دلار رسیده است. همچنین، ارزش کل بازار اتریوم در حال حاضر در حدود ۲۱۵,۷۵۴,۹۲۷,۷۲۴ دلار است.

در حال حاضر، اتریوم در عبور از سطح مقاومت ۱,۸۰۰ دلاری با مشکل مواجه است. از سویی دیگر، اتریوم دائما در نزدیکی منطقه‌ی حمایت ۱,۷۰۰ دلار معامله می‌شود.
چنان‌چه این التکوین بتواند با موفقیت از سطح ۱,۸۰۰ دلار عبور کند، احتمالا تا مرز ۱,۹۰۰ دلار پیش رفته و در آن‌جا با مقاومت روبه‌رو خواهد شد.

از طرفی دیگر، در صورت شروع یک حرکت نزولی، پیش‌بینی می‌شود از قیمت اتریوم در سطوح ۱,۷۰۰ دلار یا ۱,۶۲۰ دلار به خوبی حمایت شود.

برچسب های :
11 ماه پيش [ 4026 بازدید ]
1 سال پيش [ 255 بازدید ]
3 ماه پيش [ 209 بازدید ]
1 ماه پيش [ 173 بازدید ]
25 روز پيش [ 133 بازدید ]
5 ماه پيش [ 128 بازدید ]
5 ماه پيش [ 120 بازدید ]
13 روز پيش [ 118 بازدید ]
21 روز پيش [ 106 بازدید ]
2 ماه پيش [ 87 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 20 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 21 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 23 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 4 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 24 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 روز پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 21 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 26 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید