شنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۲ /
17665
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲
2 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی بیت‌کوین و اتریوم؛ ۹ اردیبهشت

بیت‌کوین و اتریوم هفته‌ی پرنوسانی را پشت سر گذاشتند. بازار کریپتو همچنان در وضعیتی بلاتکلیف به سر می‌برد. روند بعدی قیمت رهبران کریپتو به کدام سمت است؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین‌ تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال در ۲۶ آوریل / ۶ اردیبهشت شاهد نوسان‌های شدیدی بود. این نوسان‌ها ظاهرا به دلیل انتشار یک شایعه ایجاد شدند. شایعه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شدند مبنی بر این‌که مبالغ زیادی بیت کوین (BTC) از کیف‌های پول مرتبط با صرافی ورشکسته‌ی ام‌تی‌. گاکس و دولت ایالات متحده جابه‌جا شده است. ولی نکته‌ای که در این میان حائز اهمیت بود، نمایش تاب‌آوری و مقاومت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در برابر این نوسان‌های شدید بود که نشان‌دهنده‌ی رسیدن بازار کریپتو به سطح تازه‌ای از بلوغ است.
افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در طول سال ۲۰۲۳ باعث شده است برخی از معامله‌گران به فکر جمع‌آوری سودهای خود و در نتیجه، فروش بیت کوین‌های خود بیفتند. بر اساس گزارش موسسه‌ی کوین‌گلس، موجودی بیت کوین در صرافی بایننس ظرف ۳۰ روز گذشته ۵۰,۰۰۰ واحد افزایش یافته است.
با این‌که این مسئله می‌تواند در کوتاه‌مدت بر فشار بازار بیت کوین بیفزاید، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) نگرانی چندانی ندارند، زیرا این افزایش موجودی در همه‌ی صرافی‌ها به این شکل نبوده است. گزارش کوین‌گلس نشان می‌دهد، افزایش کل موجودی بیت کوین در تمام صرافی‌ها ۱۴,۰۰۰ واحد بوده است.

رویداد مهم بعدی برای بازار کریپتو احتمالا نشست فدرال رزرو در روزهای ۲ و ۳ می /۱۲ و ۱۳ اردیبهشت باشد. داده‌های بازار از احتمال ۹۰ درصدی افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در جلسه‌ی پیش‌ رو خبر می‌دهند. بیش‌تر تحلیلگران انتظار دارند این آخرین افزایش نرخ بهره باشد. احتمالا فدرال رزرو چرخشی را در سیاست‌های پولی خود اعمال خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین
بیت کوین در ۲۶ آوریل یک الگوی کندل دوجی پایه بلند را تشکیل داد. این الگوی نشان‌دهنده‌ی وجود بلاتکلیفی و تردید در میان گاوها و خرس‌ها بود. البته، با بسته شدن قیمت بیت کوین در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸,۶۱۹ دلار) در ۲۷ آوریل / ۷ اردیبهشت، این عدم قطعیت تا حدودی کاهش یافت.

خرس‌ها (معامله‌گرانی که به دنبال کاهش قیمت هستند) سعی می‌کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند؛ ولی هم‌زمان گاوها تلاش می‌کنند این سطح را به سطح حمایت تبدیل کنند. اگر در نهایت گاوها موفق شوند، قیمت بیت کوین احتمالا منطقه‌ی مقاومت ۳۱,۰۰۰ تا ۳۲,۴۰۰ دلاری را به چالش خواهد کشید. در این منطقه احتمالا شاهد نبرد سختی میان گاوها و خرس‌ها خواهیم بود.
در مقابل، چنان‌چه قیمت بیت کوین کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، پادشاه ارزهای دیجیتال ممکن است سطح حمایت را در حوالی میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (۲۷,۶۵۷ دلار) دوباره تست کند. شکسته شدن این سطح حمایت و بسته شدن قیمت بیت کوین در زیر این سطح می‌تواند مسیر نزولی را برای رسیدن قیمت به سطح ۲۵,۲۵۰ دلار هموار کند.

بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز شنبه ۲۹ آوریل / ۹ اردیبهشت – بیت کوین با ۰.۴۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۹,۳۳۷ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۳۰.۱۸ درصد کاهش به رقم ۱۵,۹۳۹,۱۸۴,۲۳۱ دلار رسیده است.  

تحلیل قیمت اتریوم
گاوها در روزهای ۲۶ و ۲۷ آوریل اتریوم (ETH) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱,۹۰۵ دلار) رساندند، ولی نتوانستند آن را تا سطح روانی ۲,۰۰۰ دلار افزایش دهند. این مسئله نشان می‌دهد خرس‌ها با قدرت تلاش می‌کنند تا از رسیدن قیمت اتریوم به سطح ۲,۰۰۰ دلار جلوگیری کنند.

شیب خط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز نزدیک به منطقه‌ی میانی است؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی وجود تعادل میان عرضه و تقاضا است. این اتفاق باعث می‌شود قیمت اتریوم برای چند روز آینده نیز در محدوده‌ی میان ۲,۰۰۰ دلار تا ۱,۷۸۵ دلار باقی بماند.
در این صورت، مشخص می‌شود که معامله‌گران عجله‌ای برای فروش و رسیدن به سود ندارند. این مسئله چشم‌انداز صعودی اتریوم و احتمال رسیدن قیمت آن را تا سطح ۲,۲۰۰ دلار تقویت می‌کند. ولی اگر قیمت کاهش یافته و به زیر ۱,۷۸۵ دلار برسد، پیش‌بینی‌های صعودی بی‌اعتبار خواهند شد. آن‌گاه قیمت اتریوم ممکن است تا سطح ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی اصلاحی در حوالی منطقه‌ی ۱,۶۶۳ دلار سقوط کند.

هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب، اتریوم با ۱.۰۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱,۹۰۳ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی آن نیز هم‌اکنون با ۴۰.۲۸ درصد کاهش به رقم ۶,۸۲۶,۴۷۵,۰۲۲ دلار رسیده است. همچنین، ارزش اتریوم در برابر بیت کوین در حال حاضر ۰.۵۰ درصد کاهش یافته است.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3094 بازدید ]
2 ماه پيش [ 117 بازدید ]
2 ماه پيش [ 47 بازدید ]
2 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
9 ماه پيش [ 31 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
1 ماه پيش [ 30 بازدید ]
11 ماه پيش [ 30 بازدید ]
12 ساعت پيش [ 13 بازدید ]
12 ساعت پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 22 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 16 ساعت پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 18 ساعت پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 12 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 10 بازدید ]
2 روز پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 27 روز پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 1 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 روز پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 1 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید