تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۹:۵۱

تحلیل و پیش‌بینی قیمت اتریوم؛ ۲۴ آبان

اتریوم به همراه سایر ارزهای دیجیتال چند روز طوفانی را پشت سر گذاشت. ولی امروز وضعیت بازار کریپتو کمی آرام است. مسیر حرکت اتریوم به کدام سمت خواهد بود؟

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، قیمت اتریوم (ETH) امروز سه‌شنبه ۲۴ آبان در منطقه‌ی سبز قرار دارد. امروز اتریوم در بالاترین حد روزانه به قیمت ۱,۲۸۴.۲۲ دلار و در پایین‌ترین حد به ۱,۲۱۴.۱۰ دلار رسیده است. قیمت اتریوم در حال حاضر، نسبت به روز پنج‌شنبه ۱۹ آبان که تا کف پنج ماهه‌ی خود سقوط کرده بود، حدود ۱۵.۸ درصد افزایش یافته است. قیمت اتریوم در روز پنج‌شنبه به ۱۰۹۵.۱۸ دلار رسیده بود. اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال ظرف چند روز گذشته تحت تاثیر فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس متحمل زیان‌های سنگینی شده‌اند.

قیمت اتریوم (ETH) نسبت به ۱۲ ماه گذشته ۷۲ درصد کاهش یافته است. از این رو، سال ۲۰۲۲ را پس از سال ۲۰۱۸ می‌توان به عنوان بدترین سال برای اتریوم معرفی کرد. اتریوم در سال ۲۰۱۸ بیش از ۹۰ درصد ارزش خود را از دست داده بود. بلاک چین اتریوم طی چند ماه گذشته پیشرفت‌های مهمی داشته است؛ از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به تکمیل پروژه‌ی ادغام و انتقال آن از اثبات کار به اثبات سهام اشاره کرد. ولی به نظر می‌رسد، این پیشرفت‌ها نیز تاثیری بر رشد قیمت آن نداشته‌اند.

با وجود این، نمودار اتریوم هم‌اکنون علائمی را از بهبود قیمت نشان می‌دهد. شاخص قدرت نسبی آن (RSI) طی چند روز گذشته از عدد ۳۰ فراتر رفته و اکنون در حال نزدیک شدن به عدد ۵۰ است. این مسئله نشان‌دهنده‌ی بازیابی مومنتوم صعودی برای این التکوین خواهد بود.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت اتریوم؛ ۲۴ آبان

میانگین متحرک ۳۰ روزه‌ی اتریوم (خط قرمز) دوباره در حال نزدیک شدن به میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (خط آبی) است. این مسئله می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بازگشت مومنتوم صعودی به قیمت اتریوم باشد. بر همین اساس، تحلیلگران تکنیکال پیش‌بینی می‌کنند اتریوم به زودی یک حرکت صعودی را آغاز خواهد کرد، زیرا قیمت کنونی این التکوین بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی آن است.

البته بازار هم‌اکنون در وضعیتی به شدت نامطمئن و ناآرام قرار دارد. هنوز التهاب ناشی از فروپاشی اف‌تی‌ایکس و شرکت تجاری آلامدا ریسرچ فروکش نکرده است. به علاوه، در هفته‌های آینده ممکن است هم‌چنان شاهد پس‌لرزه‌های این اتفاق باشیم.

فعالان بازار کریپتو از خطر سرایت مشکل اف‌تی‌ایکس به سایر شرکت‌ها به خوبی آگاه هستند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از صرافی‌‌ها به شدت تلاش‌ می‌کنند تا به مشتریان ثابت کنند از ثبات مالی قابل اعتمادی برخوردار هستند.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۳۰ روز سه‌شنبه ۲۴ آبان – اتریوم با ۰.۳۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱,۲۵۹ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار اتریوم هم‌اکنون به ۱۵۴,۱۲۵,۹۱۲,۳۱۶ دلار رسیده است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی این التکوین نیز با ۴.۳۶ درصد کاهش به رقم ۱۲,۸۰۶,۵۳۰,۱۶۶ رسیده است.

نمودار قیمت اتریوم

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید