تاریخ: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین؛ ۲۴ آذر

پس از اعلام خبر افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره، قیمت BTC به ۱۸,۴۰۰ دلار صعود کرد؛ ولی سپس دچار اصلاح شد و هم‌اکنون در بالای سطح حمایت ۱۷,۵۵۰ دلاری معامله می‌شود

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین (BTC) به دنبال حرکت صعودی خود که از ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر) آغاز شده، به بالای منطقه‌ی ‌مقاومت ۱۷,۸۰۰ دلاری صعود کرده است. پادشاه ارزهای دیجیتال حتی در ادامه، به بالای منطقه‌ی مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری نیز صعود کرد و در بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته قرار گرفت.
قیمت بیت کوین تا سطح ۱۸,۳۸۷ دلار نیز صعود کرد، ولی گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند) نتوانستند این حرکت صعودی را پیش ببرند. قیمت بیت کوین که تحت تاثیر تصمیم اخیر فدرال رزرو در افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره افزایش یافته بود، دچار اصلاح شد و به زیر منطقه‌ی حمایت ۱۸,۰۰۰ دلاری بازگشت. به این ترتیب، بیت کوین به وضوح به زیر سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی کف ۱۶,۸۸۰ دلار تا سقف ۱۸,۳۸۷ دلار حرکت کرد.
هم‌اکنون، بیت کوین در بالای سطح ۱۷,۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. پادشاه ارزهای دیجیتال هم‌چنان توانسته‌ است سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی را در محدوده‌ی کف ۱۶,۸۸۰ دلاری تا سقف ۱۸,۳۸۷ دلاری حفظ کند.
هم‌چنین، در نمودار ساعتی بیت کوین یک خط روند صعودی مهم با حمایت نزدیک به ۱۷,۵۸۰ دلار در حال شکل‌گیری است. نزدیک‌ترین سطح مقاومت بیت کوین در مسیر صعودی در نزدیکی سطح ۱۷,۹۰۰ دلار قرار دارد. ولی اولین مقاومت اصلی آن در منطقه‌ی ۱۸,۰۰۰ دلاری واقع است. تداوم این حرکت صعودی و شکسته شدن این سطح مقاومت می‌تواند قیمت بیت کوین را دوباره به منطقه‌ی ۱۸,۴۰۰ دلاری بازگرداند.

مقاومت اصلی بعدی بیت کوین نیز در نزدیکی ۱۸,۵۰۰ دلار قرار دارد. عبور بیت کوین از این سطح مقاومت ممکن است شتاب حرکت صعودی بیت کوین را افزایش داده و قیمت آن را در کوتاه مدت به منطقه‌ی ۱۹,۲۰۰ دلاری هدایت کند.
در ۲۱ آذر در مطلبی تحت عنوان تلاش بیت‌کوین برای غلبه بر دو سطح مقاومت کلیدی گفته بودیم که بیت کوین با دو سطح مقاومت قابل توجه رو‌به‌رو است: میانگین متحرک ۵۰ روزه در قیمت ۱۷,۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در ۱۸,۷۰۰ دلار. یک بریک‌اوت موفق به بالای این دو مقاومت کلیدی می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت مرز بالایی الگوی گوِه، در حوالی ۲۰,۵۰۰ دلار، هدایت کند.
ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، ممکن است بار دیگر به سطوح پایین‌تر بازگردد. نزدیک‌ترین سطح حمایت بیت کوین در مسیر نزولی در نزدیکی سطح ۱۷,۵۸۰ دلاری واقع است.
حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به منطقه‌ی ۱۷,۴۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته قرار دارد. حرکت نزولی قیمت به زیر سطح حمایت ۱۷,۴۰۰ دلاری ممکن است زیان‌های بیش‌تری را برای بیت کوین به دنبال داشته باشد. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند در کوتاه مدت تا سطح حمایت ۱۶,۸۰۰ دلار نیز کاهش یابد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز پنج‌شنبه ۲۴ آذر – بیت کوین با ۰.۳۰ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۷,۷۲۷ دلار معامله می‌شود. با وجود این، ارزش بیت کوین نسبت به یک هفته‌ی گذشته ۵.۴۰ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار بیت کوین نیز هم‌اکنون به ۳۴۰,۹۷۴,۵۶۹,۱۰۸ دلار رسیده است.  

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید