پنجشنبه, ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ /
16209
۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
15 بازدید
۰

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین؛ ۴ اسفند

عوامل مختلفی از جمله تصمیم‌های اخیر فدرال رزرو و انتقال سرمایه‌ها از استیبل‌کوین‌ها به سمت بیت‌کوین در روند بعدی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تاثیرگذار هستند

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتونیوز، قیمت بیت کوین (BTC) پس از سقوط به زیر سطح ۲۴,۰۰۰ دلار بار دیگر به بالای این سطح کلیدی بازگشته است. در این شرایط، بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران همچنان در یک وضعیت بلاتکلیف به سر می‌برند و از خود می‌پرسند آینده‌ی پادشاه ارزهای دیجیتال چه خواهد شد. صورت‌جلسه‌ای که شب گذشته از نشست کمیته‌ی بازار آزاد فدرال (FOMC) در روزهای ۳۱ ژانویه و ۱ فوریه منتشر شد، نشان‌دهنده‌ی ترکیبی از دیدگاه‌های سختگیرانه و ملایم‌ در میان اعضای این کمیته است. با وجود این، هیچ نشانه‌ای از توقف روند افزایشی نرخ بهره توسط فدرال رزرو یا همان بانک مرکزی ایالات متحده مشاهده نمی‌شود.

تاثیرات تصمیم اخیر فدرال رزرو بر روند قیمت بیت کوین
صورت‌جلسه‌ای که اخیرا از سوی فدرال رزرو منتشر شد، این مسئله را کاملا روشن کرده است که اگرچه نشانه‌هایی از کاهش نرخ تورم به چشم می‌خورند، این میزان از کاهش برای رفع نیاز به افزایش نرخ بهره در آینده هنوز کافی نیست. با این‌که اعضای کمیته‌ی بازار آزاد فدرال در جلسه‌‌ای که در روزهای ۳۱ ژانویه و ۱ فوریه برگزار شد، روند افزایشی نرخ بهره را اندکی محدود کردند، بر این نکته نیز تاکید داشتند که تورم همچنان به عنوان یک نگرانی اصلی در ایالات متحده تلقی می‌شود.
تصمیم‌ فدرال رزرو برای تداوم روند افزایشی نرخ بهره و نگرانی آن‌ها در مورد تورم ممکن است تاثیرات متفاوتی بر بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال داشته باشد. تشدید سیاست‌های سختگیرانه‌ی پولی فدرال رزرو می‌تواند به کاهش نقدینگی و تقویت دلار آمریکا منجر شود؛ که هر دوی این عوامل می‌توانند بر قیمت بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال تاثیر منفی بگذارند.
از سوی دیگر، برخی از سرمایه‌گذاران نیز بیت کوین را به عنوان یک محافظ و پوشش ریسک در برابر تورم تلقی کرده و سرمایه‌گذاری در آن را به عنوان راهی برای محافظت از ثروت خود در برابر اثرات فرسایشی تورم انتخاب می‌کنند. به علاوه، چنان‌چه افزایش نرخ بهره به افزایش فشار فروش در بازارهای سهام منجر شود، این احتمال وجود دارد که تقاضا برای روش‌های جایگزین سرمایه‌گذاری از جمله سرمایه‌گذاری در بیت کوین افزایش یابد – زیرا سرمایه‌گذاران معمولا به دنبال دارایی‌های با بازده‌ی بالاتر و همبستگی کم‌تر با بازارهای سنتی هستند.
به این ترتیب، در می‌یابیم که تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره می‌تواند تاثیرات پیچیده و کاملا متفاوتی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد.

افزایش میزان انباشت بیت کوین، هم زمان با کاهش دارایی‌های یو‌اس‌دی کوین
پس از فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس و اثرات مخرب این فاجعه بر بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲، بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در این بازار دارایی‌های بیت کوین خود را از دست دادند. در آن روزهای سخت، بیش‌تر معامله‌گران برای محافظت از نقدینگی خود، پوزیشن‌های بیت کوینی خود را نقد کرده و شروع به سرمایه‌گذاری در استیبل کوین‌هایی مانند یو‌اس‌دی کوین (USDC) کردند. در نتیجه، طبق نتایج تحلیل‌های اخیر موسسه‌ی سانتیمنت، میزان دارایی یواس‌دی کوین افزایش، و در مقابل، میزان دارایی بیت کوینی کاهش یافت. با وجود این، طی چند هفته‌ی اخیر به نظر می‌رسد وضعیت برای هر دو داریی دیجیتال تغییر کرده است.
داده‌های سانتیمنت نشان می‌دهند، اخیرا روند تبدیل یو‌اس‌دی کوین به بیت کوین افزایش یافته است. تعداد آدرس‌های حاوی ۱۰۰,۰۰۰ تا ۱ میلیون یو‌اس‌دی کوین (USDC) طی دو ماه گذشته، ۷.۸ درصد کاهش یافته است. به علاوه، داده‌ها نشان می‌دهند سرمایه‌ی حاصل از فروش بیش‌تر این یو‌اس‌دی کوین‌ها برای خرید و سرمایه‌گذاری در بیت کوین صرف شده‌اند.
روند اخیر خروج سرمایه‌ از یو‌اس‌دی کوین و ورود این سرمایه به بیت کوین به طور بالقوه می‌تواند تاثیر مثبتی بر قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال داشته باشد. از آن‌جا که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیش‌تری اقدام به تبدیل یواس‌دی‌ کوین‌های خود به بیت کوین می‌کنند، تقاضا برای بیت کوین افزایش یافته و قیمت بیت کوین روند صعودی به خود گرفته است.

تحلیل و پیش‌بینی قیمت بیت کوین 
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز پنج‌شنبه ۲۳ فوریه / ۴ اسفند – بیت کوین با ۱.۳۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۲۴,۳۹۳ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین ۱۲.۰۱ درصد کاهش یافته و به ۲۸,۹۶۶,۸۷۳,۴۰۰ دلار رسیده است. در مقابل، ارزش کل بازار بیت کوین هم‌اکنون با ۱.۳۸ درصد افزایش در حدود ۴۷۰,۶۱۴,۵۶۴,۸۸۷ دلار است. قیمت بیت کوین طی بیست و چهار ساعت گذشته در محدوده‌ی کف ۲۳,۶۴۴.۳۲ دلار تا سقف ۲۴,۵۷۲.۰۹ دلار در نوسان بوده است.

بیت کوین در حال حاضر در یک بازه زمانی ۲ ساعته، یک الگوی مثلث صعودی تشکیل داده است؛ در این مثلث صعودی یک خط روند صعودی به عنوان خط حمایت در محدوده‌ی قیمت ۲۴,۰۰۰ دلار قرار دارد. با وجود این، اگر قیمت بیت کوین به زیر این سطح سقوط کند، سطح حمایت بعدی در حدود قیمت ۲۳,۴۰۰ دلار خواهد بود. به علاوه، اندیکاتورهای شاخص قدرت نسبی (RSI) و مکدی (MACD) در حال حاضر همچنان در منطقه‌ی فروش قرار دارند؛ این مسئله نشان‌دهنده‌ی تداوم فشار فروش در بازار بیت کوین است.

نزدیک‌ترین سطح مقاومت در برابر روند صعودی بیت کوین در محدوده‌ی ۲۴,۵۰۰ دلار واقع است. چنان‌چه فشار خرید در بازار افزایش یابد، قیمت بیت کوین قادر خواهد بود این سد را از میان بردارد. در این صورت، مسیر بیت کوین برای تست سطح مقاومت بعدی در حوالی ۲۵,۲۰۰ دلار هموار خواهد شد.

برچسب های :
11 ماه پيش [ 4078 بازدید ]
1 سال پيش [ 257 بازدید ]
3 ماه پيش [ 210 بازدید ]
1 ماه پيش [ 175 بازدید ]
28 روز پيش [ 135 بازدید ]
5 ماه پيش [ 129 بازدید ]
16 روز پيش [ 124 بازدید ]
5 ماه پيش [ 121 بازدید ]
24 روز پيش [ 109 بازدید ]
1 سال پيش [ 91 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
14 ساعت پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 15 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 ماه پيش [ 17 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 3 ماه پيش [ 14 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 13 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 34 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 8 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 15 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 22 روز پيش [ 12 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 روز پيش [ 24 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 19 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 سال پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ماه پيش [ 18 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 16 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 9 ماه پيش [ 18 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید