تاریخ: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰

تخصیص ۱۰ هزار میلیارد اعتبار بانک کشاورزی در حمایت از مکانیزاسیون کشاورزی

بانک کشاورزی با هدف حمایت از توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، علاوه بر پرداخت بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون، در آبان ماه نسبت به تخصیص ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار جدید، به عنوان مرحله نخست برنامه حمایت از تجهیز و نوسازی ماشین ها و ادوات کشاورزی در سال جاری، اقدام کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، با توجه به اهمیت تجهیز و نوسازی ناوگان ماشین های کشاورزی و نقش موثر آن در ارتقای کمی و کیفی تولیدات کشاورزی و تامین امنیت غذایی کشور، پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون جزو اولویت های اعتباری بانک کشاورزی است و این تسهیلات، علیرغم افزایش سه برابری تسهیلات تکلیفی پرداختی در سال جاری و مشکلات مربوط به توازن منابع و مصارف بانک، از ابتدای سال جاری تا ۲۲ آبان ماه به مبلغ ۶۲۸۸ میلیارد ریال و در قالب ۲۹۰۴ فقره تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۵ درصد به متقاضیان پرداخت  شده است .

بر اساس این گزارش، بانک کشاورزی در حمایت از زیربخش مکانیزاسیون کشاورزی و برای تسریع در روند پرداخت این تسهیلات، درمرحله نخست در آبان ماه سال جاری مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار جدید از محل منابع داخلی خود تخصیص داده است که به محض ارائه توزیع استانی اعتبار از سوی وزارت جهاد کشاورزی، برای پرداخت به شعب ابلاغ می شود.

این گزارش می افزاید: مراحل بعدی تخصیص اعتبار مکانیزاسیون توسط بانک کشاورزی، با توجه به منابع در اختیار و در ماه های آتی انجام خواهد شد.

شایان ذکر است تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در اجرای سیاست های دولت در رابطه با تحقق برنامه های بخش کشاورزی و درچارچوب مقررات با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در کشور پرداخت می شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید