تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

تداوم روند صعودی بیت کوین

قیمت بیت کوین اکنون از ۲۱,۰۰۰ دلار فراتر رفته است. قیمت پادشاه کریپتو در حال افزایش است و احتمالا در کوتاه مدت به سمت منطقه مقاومت ۲۲,۰۰۰ دلاری حرکت کند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از نیوزبی‌تی‌سی، قیمت بیت کوین (BTC) در چند روز اخیر، مومنتوم صعودی قدرتمندی را به دست آورد و توانست جایگاه خود را در بالای منطقه‌ی مقاومت ۲۰,۰۰۰ دلاری تثبیت کند. پادشاه ارزهای دیجیتال در ادامه حتی تا بالای سطح ۲۰,۵۰۰ دلار نیز صعود کرد و مومنتوم صعودی خود را برای رسیدن به سطوح بالاتر تقویت بخشید.
قیمت بیت کوین در روز گذشته بالاتر از سطح ۲۰,۵۰۰ دلار تثبیت شد. بیت کوین سرانجام توانست سقف تازه‌ای را در نزدیکی ۲۱,۴۸۴ دلار تشکیل دهد؛ و اکنون علائمی از صعود به سطوح بالاتر را از خود نشان می‌دهد. در حال حاضر، بیت کوین در بالای سطح ۲۰,۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. هم‌چنین، هم‌اکنون در نمودار ساعتی بیت کوین یک خط روند صعودی مهم با سطح حمایت نزدیک به ۲۰,۵۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است.
بیت کوین اکنون بالاتر از سطح ۲۳.۶% فیبوناچی اصلاحی مربوط به حرکت صعودی اخیر، در محدوده‌ی بین کف نوسانی ۲۰,۲۴۸ دلار تا سقف ۲۱,۴۸۴ دلار معامله می‌شود. نزدیک‌ترین سطح مقاومت در مسیر صعودی بیت کوین در حوالی قیمت ۲۱,۵۰۰ دلار شکل گرفته است.

مقاومت اصلی بعدی در نزدیکی منطقه‌ی ۲۱,۸۵۰ دلاری واقع است؛ شکسته شدن این مقاومت و بسته شدن قیمت بیت کوین در بالای آن می‌تواند مسیر صعودی را به سمت سطوح بالاتر هموار کند. در این صورت، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح ۲۲,۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد. سپس، هرگونه محرک صعودی بیش‌تر باعث خواهد شد قیمت بیت کوین تا سطح ۲۲,۵۰۰ دلار افزایش یابد.
ولی اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۲۱,۵۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد، ممکن است یک اصلاح نزولی را آغاز کند. نزدیک‌ترین سطح حمایت در مسیر این اصلاح نزولی در نزدیکی سطح ۲۱,۰۰۰ دلار واقع است.
خط حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰,۵۰۰ دلار و خط روند قرار دارد. این خط حمایت نزدیک به سطح ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی در محدوده‌ی میان کف نوسانی ۲۰,۲۴۸ دلار تا سقف ۲۱,۴۸۴ دلار واقع است. در حال حاضر، خط حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۰,۲۰۰ دلار در حال شکل‌گیری است؛ سقوط احتمالی قیمت به زیر آن ممکن است بیت کوین را تا سطح ۱۹,۰۰۰ دلار نیز پایین بکشد.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز دوشنبه ۱۶ ژانویه / ۲۶ دی – بیت کوین با ۲.۰۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۱,۱۳۴ دلار معامله می‌شود. افزایش قیمت بیت کوین در روز جاری عملکرد هفتگی آن را نیز بهبود بخشیده است. ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته ۲۲.۷۹ درصد افزایش یافته است. با وجود این، حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۲۴.۸۷ درصد کاهش به ۲۱,۶۷۰,۳۸۶,۹۶۲ دلار رسیده است.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید