تاریخ: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

تداوم عملکرد درخشان سولانا در سومین هفته از ۲۰۲۳

سولانا که با عنوان «قاتل اتریوم» معرفی شده بود، یک سال سخت را پشت سر گذاشت. ولی از آغاز ۲۰۲۳ تاکنون، بازگشت پیروزمندانه‌ای داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از دیکریپت، سولانا (SOL) در طول سال ۲۰۲۲ به شدت تحت فشار بود و بیش از ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. ولی به محض شروع سال ۲۰۲۳، عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خود نشان داده و قیمت آن تاکنون رشد چشمگیری داشته است. بر اساس داده‌های کوین‌جکو، قیمت سولانا در طول پانزده روزی که از سال ۲۰۲۳ گذشته، بیش از دو برابر افزایش یافته است. قیمت این التکوین طی هفت روز گذشته نیز بیش از ۴۴ درصد افزایش یافته و اکنون به ۲۳.۴۰ دلار رسیده است.

سولانا که روزگاری با عنوان «قاتل اتریوم» وارد دنیای کریپتو شده بود، در ماه نوامبر سال گذشته و تحت تاثیر فروپاشی صرافی اف‌تی‌ایکس به شدت دچار سقوط شد. ولی اکنون، حجم معاملات سولانا به بالاترین حد خود از نوامبر سال ۲۰۲۲ تاکنون رسیده است.
سولانا با آغاز سال ۲۰۲۳ بازگشت پیروزمندانه‌ای را تجربه کرده است.بیش از دو هفته‌ی پیش، سولانا سال ۲۰۲۲ را با حدود ۸۰ درصد افت قیمت به پایان رساند. قیمت سولانا در آن زمان به کم‌ترین میزان در دو سال گذشته‌ی خود رسید – حدود ۸.۱۷ دلار. هم‌چنین، طی دو ماه آخر سال ۲۰۲۲، جایگاه سولانا در میان ۲۰ ارز دیجیتال برتر بازار روز به روز پایین‌تر می‌رفت.
ولی اکنون، در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار در سایت کوین مارکت کپ، در جایگاه یازدهم قرار گرفته و چیزی نمانده تا بتواند پالیگان (MATIC) را از جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار خارج کرده و جایگاه آن را تصاحب کند. به علاوه، قیمت سولانا از زمان فروپاشی اف‌تی‌ایکس تاکنون به بالاترین حد خود رسیده است. هم‌اکنون، سولانا هم‌چنان به حرکت صعودی خود ادامه می‌دهد. قیمت این التکوین نسبت به بیست و چهار گذشته ۱.۴۲ درصد افزایش یافته است. 
شاید سولانا حرکت صعودی دلچسب خود را مدیون راه‌اندازی میم کوین جدیدی باشد که در کریسمس امسال سر و صدای زیادی به راه انداخت و قیمت سولانا (SOL) را در آستانه‌ی سال جدید به بالاترین حد هفت روزه‌ی خود رساند. سرمایه‌گذاران و مشتاقان میم‌ کوین‌هایی با طرح سگ‌های دوست‌داشتنی، از بونک (BONK) – میم کوینی که به تازگی در شبکه‌ی سولانا راه‌اندازی شده – به خوبی استقبال کرده‌اند. به نظر می‌رسد، این سرمایه‌گذاران بونک را در کنار دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) به عنوان یک میم کوین محبوب جدید پذیرفته‌اند.
یکی دیگر از عوامل موثر در رشد قیمت سولانا را می‌توان انتقال برنامه‌ریزی‌شده‌ی هلیوم (HNT) به اکوسیستم سولانا دانست. خبر انتقال هلیوم به سولانا در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ منتشر شد؛ در زمان انتشار آن خبر، قیمت سولانا اندکی افزایش یافت. ولی اکنون تیم پشتیبان هلیوم طرح جامعی را برای فعالیت در شبکه‌ی سولانا ارائه داده‌ است و این مسئله در طولانی‌مدت می‌تواند مزایای بسیاری برای سولانا و هلیوم داشته باشد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید