تاریخ: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

تصویب لایحه استخراج کریپتوی روسیه به تعویق افتاد

قانون‌گذاران روسی پیش‌نویس قانون استخراج ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ بررسی خواهند کرد، علی‌رغم نشانه‌های قبلی که قرار است در ماه دسامبر به این پیشنهاد رأی دهند. انتظار می‌رود این لایحه قوانینی را برای استخراج و فروش ارزهای دیجیتال در روسیه در بحبوحه تحریم‌هایی که دسترسی این کشور به بازارهای مالی جهانی را محدود […]

قانون‌گذاران روسی پیش‌نویس قانون استخراج ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۲۳ بررسی خواهند کرد، علی‌رغم نشانه‌های قبلی که قرار است در ماه دسامبر به این پیشنهاد رأی دهند. انتظار می‌رود این لایحه قوانینی را برای استخراج و فروش ارزهای دیجیتال در روسیه در بحبوحه تحریم‌هایی که دسترسی این کشور به بازارهای مالی جهانی را محدود می‌کند، تعیین کند.
 
قانون جدید استخراج کریپتو روسیه هنوز به طور کامل تصویب نشده است
آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی در نظرات بخش کریپتو پورتال خبری تجاری RBC اعلام کرد که اعضای دومای ایالتی پیش‌نویس قانون طراحی شده برای قانونی کردن استخراج ارز دیجیتال در روسیه را در سال ۲۰۲۳ بررسی کرده و به آن رأی خواهند داد.
 

این قانونگذار بلندپایه که از نزدیک در تلاش‌ها برای تنظیم فضای کریپتویی روسیه مشارکت داشته است، توضیح داد که قانون پیشنهادی به تصویب‌های بیشتری نیاز دارد. او احتمالاً به آشتی مواضع نهادهای تنظیم‌کننده مختلف درگیر در این فرآیند اشاره می‌کرد.

 

این لایحه که در ماه نوامبر به مجلس سفلی پارلمان روسیه ارائه شد، اصلاحاتی را در قانون موجود در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال ارائه می‌کند. قانون موجود در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال در ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجرا درآمد و فقط تا حدی فعالیت‌های مرتبط با رمزارز را تنظیم کرد.

 

بیشتر بدانید: قوانین ارزهای دیجیتال در روسیه

 

ماینینگ که روسیه برای آن دارای مزایای رقابتی خاصی مانند برق کم هزینه و آب و هوای خنک است، به عنوان یک صنعت در حال گسترش است و به عنوان منبع درآمد اضافی برای بسیاری از ماینرهای آماتور، به ویژه در مناطق غنی از انرژی کشور، گسترش یافته است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید