تاریخ: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم از ۵۰۰۰۰۰ فراتر رفت

طبق آمار، تعداد اعتبارسنج‌های شبکه اتریوم در زنجیره Beacon تا ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ از ۵۰۰,۰۰۰ فراتر رفت. نقطه عطف اعتبارسنجی زمانی رخ می‌دهد که توسعه‌دهندگان هسته اتریوم برای هارد فورک شانگهای آماده می‌شوند. پنج روز پیش، توسعه‌دهندگان هسته اتریوم یک محیط شبکه توسعه‌دهنده به نام devnet 2 را برای ارتقای آینده راه‌اندازی کردند.   توسعه‌دهندگان […]

طبق آمار، تعداد اعتبارسنج‌های شبکه اتریوم در زنجیره Beacon تا ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ از ۵۰۰,۰۰۰ فراتر رفت. نقطه عطف اعتبارسنجی زمانی رخ می‌دهد که توسعه‌دهندگان هسته اتریوم برای هارد فورک شانگهای آماده می‌شوند. پنج روز پیش، توسعه‌دهندگان هسته اتریوم یک محیط شبکه توسعه‌دهنده به نام devnet 2 را برای ارتقای آینده راه‌اندازی کردند.
 
توسعه‌دهندگان اتریوم شبکه آزمایشی Devnet 2 را برای ارتقای آینده شانگهای راه‌اندازی کردند
در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۳، توسعه‌دهندگان اتریوم یک شبکه آزمایشی جدید را برای ارتقای شانگهای راه‌اندازی کردند، یک هارد فورک که پیش‌بینی می‌شود در مارس ۲۰۲۳ اتفاق بیفتد. محیط آزمایشی جدید توسعه‌دهنده devnet 2 نامیده می‌شود که به دنبال devnet 1 منتشر شده در نوامبر ۲۰۲۲ است. شبکه آزمایشی جدید به طور خلاصه در جلسه ACD که در ۵ ژانویه ۲۰۲۳ برگزار شد، مورد بحث قرار گرفت.
 

در آن زمان، توسعه‌دهندگان هسته اتریوم تاکید کردند که تمرکز بر برداشت‌های شرطی است. ۱۲۳ روز از ادغام می‌گذرد، زمانی که بلاکچین اتریوم از یک بلاکچین اثبات کار (PoW) به یک شبکه اثبات سهام (PoS) تبدیل شد. این انتقال به این معنی است که به‌جای اینکه ماینرها و دستگاه‌های ASIC تراکنش‌ها را تأیید کنند، اعتبارسنج‌های اتریوم اکنون تأیید تراکنش‌های onchain را در لایه اصلی انجام می‌دهند.

 

بر اساس آمار beaconscan.com، پس از انتشار devnet 2، روز بعد، شبکه با بیش از ۵۰۰,۰۰۰ اعتبارسنج از نقطه عطفی عبور کرد. برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج، یک فرد یا سازمان باید به طور فیزیکی یک مشتری اعتبارسنجی را در زنجیره Beacon مدیریت کند و ۳۲ اتر را نگه دارد. با توجه به نرخ مبادله اتریوم (ETH) در ۱۶ ژانویه ۲۰۲۳، هزینه اعتبارسنجی با قیمت اتر ۳۲ به تنهایی چیزی بیش از ۵۰,۰۰۰ دلار خواهد بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید