تاریخ: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴

تلاش بیت‌کوین برای غلبه بر دو سطح مقاومت کلیدی

بیت کوین تلاش می‌کند از دو سطح مقاومت مهم عبور کند. یک بریک‌اوت موفق از این موانع کلیدی به طور بالقوه می‌تواند به افزایش قیمت بیت‌کوین در آینده منجر شود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کریپتوپوتیتو، قیمت بیت کوین (BTC) پس از لمس خط روند پایین الگوی گوِه‌ی نزولی، یک حرکت صعودی ناچیز را آغاز کرد و سپس، مومنتوم و حجم معاملات آن ناگهان به شدت کاهش یافت. در حال حاضر، قیمت بیت کوین با دو سطح مقاومت قابل توجه رو‌به‌رو است: میانگین متحرک ۵۰ روزه در قیمت ۱۷,۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در ۱۸,۷۰۰ دلار.
یک بریک‌اوت موفق به بالای این دو مقاومت کلیدی می‌تواند قیمت بیت کوین را به سمت مرز بالایی الگوی گوِه، در حوالی ۲۰,۵۰۰ دلار، هدایت کند.
از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند از این سطوح مقاومت عبور کند، احتمال تست مجدد سطوح پایین‌تر، در حوالی منطقه‌ی ۱۵,۰۰۰ دلاری افزایش خواهد یافت.

اندیکاتور اصلاح فیبوناچی ابزاری ارزشمند برای مشاهده‌ی مراحل تثبیت قیمت و اهداف قیمتی در آینده است. در مدتی که بازار حرکات نزولی بلندمدتی را تجربه می‌کند، معمولا سطوح فیبوناچی ۰.۵ و ۰.۶۱۸ به عنوان سطوح مقاومت کلیدی تلقی می‌شوند.
نمودار زیر نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین روند صعودی با مومنتوم ناچیزی را در داخل یک کانال صعودی آغاز کرده است.
با وجود این، یک ناحیه‌ی مقاومت ثابت و قدرتمند بین سطوح فیبوناچی ۰.۵ و ۰.۶۱۸ – یعنی بین ۱۸,۵۰۰ دلار تا ۱۹,۱۰۰ دلار – وجود دارد که به عنوان مانع اصلی صعود بیت کوین به سطوح بالاتر عمل می‌کند. ولی عبور از این سطوح می‌تواند مسیر صعود را برای بیت کوین هموار کند. 

پس از سقوط فاجعه‌بار اف‌تی‌ایکس، بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار کریپتو دچار بی‌اعتمادی و ناامیدی شدند. با وجود این، بسیاری از کارشناسان بازار به افزایش قیمت بیت کوین در ماه‌های پیش‌رو امیدوار هستند. تغییر موضع فدرال رزرو و اعمال سیاست‌های پولی ملایم‌تر یکی از امیدهای تحلیلگران به تغییر روند بازار و آغاز دوره‌ی صعودی قیمت ارزهای دیجیتال است. مثلا، رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی مشهور کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر بی‌پول،» به تازگی گفته است: «تغییر موضع فدرال رزرو دارندگان بیت‌کوین را پولدار می‌کند.»
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح روز دوشنبه ۲۱ آذر – بیت کوین با ۱.۳۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۹۳۶ دلار معامله می‌شود. ارزش بیت کوین ظرف یک هفته‌ی گذشته ۲.۳۱ درصد کاهش یافته است. ارزش کل بازار پادشاه ارزهای دیجیتال نیز با ۱.۳۵ درصد کاهش به ۳۲۵,۷۴۱,۳۹۰,۱۸۹ دلار رسیده است. در مقابل، حجم کل معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین ۳۵.۶۶ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون ۱۷,۰۹۱,۰۹۹,۳۵۷ دلار است.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید