تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۷

تورم، سال آینده هم ادامه دارد

کارشناس امور پولی و بانکی اظهار داشت: هزینه خانوار ایرانی همیشه در حوزه مسکن و خودرو بالا بوده اما خوراک و مواد غذایی در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان بود که آقای رییسی قیمت مواد غذایی را هم با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی افزایش داد که نام این اقدام را هم جراحی گذاشتند به این معنا که پس از این جراحی برای مردم رفاه ایجاد می‌شود اما نه تنها هیچ رفاهی برای مردم ایجاد نشد بلکه افزایش نرخ تورم سطح رفاهی مردم را به‌شدت کاهش داد و تمام این موضوعات منجر به بی‌اعتمادی مردم به دولت می‌شود.

کامران ندری، افزود: واقعیت این است که اقتصاد ایران در وضعیت بدی گیر کرده‌ است که عمده این گرفتاری به نحوه مدیریت اقتصاد کلان برمی‌گردد. آزاد شدن روابط تجاری، کاهش تعرفه‌های تجاری‌، افزایش واردات تا حدودی به کاهش نرخ تورم کمک می‌کند اما باید توجه داشت که تولید داخلی هم متاثر از این سیاست خواهد بود چراکه عمده تولیدکنندگان داخلی توانایی رقابت با کالای خارجی را ندارند.

با تداوم این وضعیت، افزایش نرخ تورم هم ادامه‌دار خواهد بود، ممکن است مانند خرداد ماه دیگر با نرخ تورم ماهانه ۱۲ درصدی مواجه نباشیم اما حتی تورم ۳ درصدی در سال به ۳۶ درصد می‌رسد بنابراین با این وضعیت در بهترین حالت به نرخ تورم حدود ۵۰ درصدی امسال در سال آینده ۳۶ درصد اضافه شود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید