تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰

توقف برداشت‌ها از شرکت جنسیس در پی سقوط اف‌تی‌ایکس

واحد تسهیلات شرکت جنسیس هرگونه برداشت و صدور وام جدید را متوقف کرده است. البته، سایر بخش‌های این شرکت هم‌چنان به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، مدیرعامل موقت شرکت جنسیس، درار ایسلیم، در روز چهارشنبه ۲۵ آبان خطاب به مشتریان اعلام کرد، بخش وام بانک سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ، در پی فروپاشی اف‌تی‌ایکس هرگونه خدمات برداشت و صدور وام جدید را موقتا متوقف می‌کند.

بر اساس آن‌چه در توییتر گزارش شده است، جنسیس گلوبال کپیتال، بخش وام‌دهی ارزهای دیجیتال شرکت جنسیس گلوبال تریدینگ، امکان برداشت و صدور وام‌های جدید را متوقف کرده است.

البته، به گفته‌ آن‌ها بخش‌های مربوط به معاملات نقدی، معاملات آتی و بخش امانی این شرکت هم‌چنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

جنسیس گلوبال کپیتال، بازوی تسهیلات ارز دیجیتال شرکت جنسیس گلوبال تریدینگ، به ارائه‌ی وام به سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در ارزهای دیجیتال می‌پرداخت. این شرکت تا پایان سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۲ حدود ۲.۸ میلیارد دلار به صورت وام از شرکت‌های مختلف طلب داشت.

شرکت جنسیس در هفته‌ی گذشته اعتراف کرد، ۱۷۵ میلیون دلار از وجوه این شرکت در یک حساب معاملاتی در صرافی اف‌تی‌ایکس قفل شده است. از این رو، شرکت دیجیتال کارنسی گروپ برای تقویت ترازنامه‌ی جنسیس حدود ۱۴۰ میلیون دلار به این شرکت تزریق کرد.

طی دو هفته‌ی گذشته، اتفاقات پیرامون صرافی ورشکسته‌ی اف‌تی‌ایکس کل بازار کریپتو را تحت تاثیر قرار داده‌اند. بخش تسهیلات ارز دیجیتال جنسیس گلوبال تریدینگ نیز از این آشفتگی‌ها در امان نمانده است؛ با وجود این، مسئولان این شرکت اعلام کرده‌اند سایر بخش‌های این شرکت بدون تاثیرپذیری از آشفتگی‌های بازار به کار خود ادامه می‌دهند.

بی‌ثباتی‌ها و مشکلات پی‌در‌پی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاران را نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین کرده‌اند. به تازگی گزارش‌های متعددی مبنی بر فروش گسترده‌ی ارزهای دیجیتال توسط نهنگ‌های بازار کریپتو منتشر شده‌اند. پادشاه ارزهای دیجیتال نیز از این اتفاقات مصون نمانده است. بیت کوین (BTC) که به سختی تلاش می‌کرد خود را به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار برساند، ناگهان تا نزدیکی ۱۵,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۱۵ روز پنج‌شنبه ۲۶ آبان – بیت کوین با ۱.۶۲ درصد کاهش نسبت به روز گذشته با قیمت ۱۶,۵۵۶ دلار معامله می‌شود. ارزش کل بازار بیت کوین ۳۱۷,۹۶۵,۸۳۴,۶۷۶ دلار است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی این ارز دیجیتال نیز به ۳۳,۳۲۷,۶۹۵,۷۱۶ دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید