تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

توقیف ۵۵ میلیون از سهام رابینهود

وزارت دادگستری اعلام کرد که ۵۵,۲۷۳,۴۶۹ سهم از سهام رابینهود و بیش از ۲۰ میلیون دلار را به عنوان بخشی از پرونده جنایی علیه سم بنکمن فراید توقیف کرده است. وزارت دادگستری ایالات متحده رسماً به دادگاه رسیدگی کننده به ورشکستگی BlockFi اطلاع داده است که دارایی‌هایی را به عنوان بخشی از پرونده‌های جنایی علیه […]

وزارت دادگستری اعلام کرد که ۵۵,۲۷۳,۴۶۹ سهم از سهام رابینهود و بیش از ۲۰ میلیون دلار را به عنوان بخشی از پرونده جنایی علیه سم بنکمن فراید توقیف کرده است. وزارت دادگستری ایالات متحده رسماً به دادگاه رسیدگی کننده به ورشکستگی BlockFi اطلاع داده است که دارایی‌هایی را به عنوان بخشی از پرونده‌های جنایی علیه صرافی رمزارز FTX و مدیران آن توقیف کرده است.
 
وزارت دادگستری ایالات متحده از توقیف ۵۵ میلیون سهام رابینهود خبر داد
در پرونده قضایی ۶ ژانویه، وزارت دادگستری اعلام کرد که ۵۵,۲۷۳,۴۶۹ سهام رابینهود، به ارزش بیش از ۴۵۰ میلیون دلار در زمان انتشار که قبلاً سم بنکمن فراید، مدیر عامل سابق FTX، بلاک‌فای و طلبکار FTX، یوناتان بن شیمون ادعای مالکیت شده است را توقیف کرده است. وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که کنترل بیش از ۲۰ میلیون دلار را نیز از شرکت کارگزاری ED&F Man Capital Markets در اختیار گرفته است.
 
در پرونده دادگاه آمده است:
اتهامات مندرج در کیفرخواست ناشی از طرح ادعایی گسترده متهم برای سوء استفاده از میلیاردها دلار از وجوه مشتریان سپرده‌شده به FTX، صرافی بین‌المللی ارز دیجیتال که توسط Bankman Fried تأسیس شده است. کیفرخواست شامل ادعاهای توقیف به دنبال مصادره اموالی است که عواید حاصل از توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری و اموال دخیل در توطئه برای ارتکاب پولشویی است.
 

گزارش‌ها از ۴ ژانویه حاکی از آن بود که وزارت دادگستری در حال توقیف سهام Robinhood به عنوان بخشی از پرونده علیه FTX است. تیم حقوقی Bankman Fried در ۵ ژانویه تأیید کرد که وزارت دادگستری با توقیف سهام پیش رفته است، اما همچنان استدلال می‌کند که مدیر عامل سابق FTX ادعای دارایی‌ها را برای پرداخت هزینه دفاع جنایی خود دارد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید