تاریخ: ۰۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

جا‌به‌جایی ۳۰۰ میلیون ریپل ظرف چند ساعت

به گزارش ویل‌الرت، شب گذشته ۳۰۰ میلیون توکن ریپل ظرف چند ساعت بین چند کیف پول جا‌به‌جا شدند. ولی این جابه‌جایی ظاهرا باعث کاهش قیمت ریپل نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از یوتودی، بر اساس داده‌های موسسه‌ی ردیاب فعالیت‌های نهنگ‌ها، ویل الرت، شب گذشته تقریبا ۳۰۰ میلیون توکن ریپل (XRP) بین چند کیف‌ پول مختلف جابه‌جا شدند. برخی از این کیف‌های پول متعلق به شرکت ریپل و صرافی بیت‌استمپ بوده‌اند. 
بر اساس گزارشی تحت عنوان جا‌به‌جایی بیش‌ از یک میلیارد ریپل توسط نهنگ‌ها که در ۲۹ آذر منتشر شد، نهنگ‌های بازار کریپتو در ماه گذشته نیز بیش از ۱ میلیارد توکن ریپل (XRP) را به آدرس‌های مختلف انتقال داده بودند. جابه‌جایی این حجم از توکن ریپل در آن زمان به کاهش قابل توجه قیمت این التکوین منجر شد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند، با توجه به ۴۳.۷ میلیارد توکن ریپلی که در کیف پول شرکت ریپل نگهداری می‌شود، انتقال مقادیر بالای این توکن بین شرکت ریپل و سایر صرافی‌ها به عنوان نشانه‌ای از عرضه‌ی شدید توکن به بازار و سقوط قیمت این ارز دیجیتال تلقی می‌شود.
ولی این بار، نقل و انتقال ۳۰۰ میلیون توکن ریپل (XRP) نه تنها باعث سقوط قیمت این توکن نشد، بلکه هم‌زمان تاثیر مثبتی بر قیمت آن گذاشته و باعث افزایش آن شده است.
هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۳:۴۵ روز دوشنبه ۵ دی – ریپل با ۰.۴۶ درصد افزایش نسبت به روز گذشته با قیمت ۰.۳۵۰۶ دلار معامله می‌شود. عملکرد هفتگی این ارز دیجیتال نیز تاکنون نسبتا خوب بوده است. ارزش ریپل نسبت به هفته‌ی گذشته ۲.۰۹ درصد افزایش یافته است. ارزش کل بازار ریپل هم‌اکنون ۱۷,۶۵۱,۳۱۶,۰۰۰ دلار است. در فهرست بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال دنیا از نظر ارزش کل بازار در سایت کوین مارکت کپ، ریپل هم‌چنان در جایگاه ششم قرار دارد. این التکوین طی بیست و چهار ساعت گذشته در محدوده‌ی کف ۰.۳۴۴۷ دلار تا سقف ۰.۳۵۱۵ دلار در نوسان بوده است.

ریپل توانست دوباره محدوده‌ی کلیدی ۰.۳۵ دلاری را حفظ کند. این محدوده، بنابر تاکید کارشناسان، یک سطح حمایت بسیار مهم برای قیمت این ارز دیجیتال است.
پس از افزایش فشار خرید ریپل در این محدوده‌ی کلیدی، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) اجازه ندادند قیمت کاهش بیابد؛ به این ترتیب، قیمت‌ ریپل با موفقیت به سمت سطوح بالا در حرکت است. هم‌اکنون در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار، ریپل بهترین عملکرد را از خود نشان داده است.
طبق گزارشی که روز گذشته تحت عنوان آیا قیمت ریپل در ۲۰۲۳ به ۱ دلار خواهد رسید؟ منتشر شد، نهنگ‌ها و کوسه‌های کریپتو در دسامبر ۲۰۲۲ اقدام به انباشت حجم بالایی از ریپل کرده‌اند. تعداد آدرس‌های نهنگ‌هایی با موجودی ۱ تا ۱۰ میلیون ریپل به بالاترین حد تاریخی خود رسیده‌ است. هم‌چنین، با افزایش و بهبود کارایی شبکه‌ی ریپل، تقاضا برای توکن بومی آن نیز احتمالا افزایش می‌یابد. این مسئله باعث افزایش قیمت ریپل خواهد شد. از این رو، می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت ریپل (XRP) تا پایان سال ۲۰۲۳ ممکن است به مرز ۱ دلار برسد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید