تاریخ: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

جایگزین سوئیفت برای استیبل کوین‌ها و CBDCها

شرکت توسعه‌دهنده شبکه بلاکچین می‌خواهد سیستمی برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی با استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال صادر شده توسط دولت ایجاد کند. این طرح ایجاد بستری برای تسهیل استفاده از این دو دارایی دیجیتال مبتنی بر فیات در تجارت خارجی است.   هدف شرکتی که پشت بلاکچین قرار دارد، این است که استیبل‌کوین‌ها و سکه‌های دولتی […]

شرکت توسعه‌دهنده شبکه بلاکچین می‌خواهد سیستمی برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی با استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال صادر شده توسط دولت ایجاد کند. این طرح ایجاد بستری برای تسهیل استفاده از این دو دارایی دیجیتال مبتنی بر فیات در تجارت خارجی است.
 
هدف شرکتی که پشت بلاکچین قرار دارد، این است که استیبل‌کوین‌ها و سکه‌های دولتی را با هم سازگار کند
شرکت Red Date Technology مستقر در هنگ کنگ، طراح شبکه خدمات مبتنی بر بلاکچین (BSN)، پروژه جدیدی را برای پیاده‌سازی استیبل کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در پرداخت‌های فرامرزی راه‌اندازی کرده است.
 

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، این طرح این هفته در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس سوئیس اعلام شد. پلتفرم آینده که شبکه پرداخت دیجیتال جهانی (UDPN) نام دارد، باید قابلیت همکاری بین دو نوع توکن را تضمین کند.

 

وایت پیپر UDPN توضیح می‌دهد هدف این است که به کسب‌وکارها از کشورهای مختلف اجازه داده شود تا تراکنش‌ها و تسویه‌حساب در ارزهای دیجیتالی تنظیم‌شده متفاوتی داشته باشند.

 
این شرکت تحت حمایت دولت در توضیح بیشتر در مورد اهداف خود نوشت:
همانطور که شبکه SWIFT استاندارد مشترک اصلی را برای پیام‌رسانی بین موسسات مالی در سیستم‌های مختلف تسویه‌حساب ایجاد کرد، UDPN نیز برای نسل نوظهور CBDCها و استیبل کوین‌ها به همان هدف عمل می‌کند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید