تاریخ: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

جریمه یک میلیون دلاری تجارت غیرقانونی کریپتو

یک شهروند بلاروس به دلیل سازماندهی غیرقانونی صرافی ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین باید جریمه سنگینی بپردازد. مقامات مجری قانون در کشور، جایی که برخی از فعالیت‌های کریپتو قانونی هستند، قصد ندارند مجازات‌های دیگری را به جز اقدامات اداری اعمال کنند.   معامله‌گر کریپتو تلاش می‌کند تا جریمه را در دادگاه بلاروس به چالش بکشد […]

یک شهروند بلاروس به دلیل سازماندهی غیرقانونی صرافی ارزهای دیجیتال به صورت آنلاین باید جریمه سنگینی بپردازد. مقامات مجری قانون در کشور، جایی که برخی از فعالیت‌های کریپتو قانونی هستند، قصد ندارند مجازات‌های دیگری را به جز اقدامات اداری اعمال کنند.
 
معامله‌گر کریپتو تلاش می‌کند تا جریمه را در دادگاه بلاروس به چالش بکشد
دادگاه عالی جمهوری بلاروس درخواست تجدیدنظر یک بلاروسی را علیه حکم بدوی مبنی بر پرداخت ۲,۷۰۰,۰۰۰ روبل بلاروس (حدود ۱ میلیون دلار) به دولت برای تجارت دارایی‌های دیجیتال خارج از قانون رد کرد.
 

این مرد که فقط با حرف A شناسایی شده، متهم است که از پیام رسان تلگرام برای راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال آنلاین در ژانویه ۲۰۲۱ استفاده کرده است. او گفته می شود ۵,۴۰۰,۰۰۰ روبل به عنوان درآمد حاصل از فعالیت‌های غیرقانونی خود به دست آورده است.

 

بر اساس پست وزارت مالیات و عوارض بلاروس به نقل از پایگاه خبری رمزنگاری Bits.media، بازرسان توانستند تراکنش‌های وی را ردیابی کرده و شواهد جمع‌آوری‌شده را به قوه قضائیه ارائه کنند. این جریمه توسط دادگاه اقتصادی مینسک اعمال شد.

 

این وزارت معتقد است که تصمیم برای مصادره نیمی از عواید او عادلانه است، زیرا دادگاه می‌توانست او را به پرداخت کل مبلغ محکوم کند. در حالی که تاجر ماهیت غیرقانونی تجارت خود را مورد بحث قرار نداد، از میزان جریمه ناراضی بود و تصمیم گرفت به دادگاه عالی شکایت کند که حکم اولیه را تأیید کرد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید