تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰

جهش سود خالص بیمه دانا با فروش زمین‌ علی‌آباد

سود خالص هر سهم بیمه دانا از ۴۲ ریال در ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۰ با رشدی خیره‌کننده ۷۹۶۹ درصدی به ۳۳۸۹ ریال به ازای هر سهم در پایان ۹ ماه نخست امسال رسید که ۷۲۳ ریال از این سود عملیاتی و ۳۶۱۱ ریال هم سود غیرعملیاتی اعلام شده است. به این ترتیب شرکت یادشده در پایان فصل پاییز امسال بالغ بر ۶۵ هزار و ۹۳۸ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال بدون احتساب مالیات بر درآمد سود شناسایی کرده است. دلیل اصلی این جهش سود ناشی از فروش زمین‌های علی‌آباد به ارتش بوده است.

سود خالص هر سهم بیمه دانا از ۴۲ ریال در ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۰ با رشدی خیره‌کننده ۷۹۶۹ درصدی به ۳۳۸۹ ریال به ازای هر سهم در پایان ۹ ماه نخست امسال رسید که  ۷۲۳ ریال از این سود عملیاتی و ۳۶۱۱ ریال هم سود غیرعملیاتی اعلام شده است. به این ترتیب شرکت یادشده در پایان فصل پاییز امسال بالغ بر ۶۵ هزار و ۹۳۸ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال بدون احتساب مالیات بر درآمد سود شناسایی کرده است. دلیل اصلی این جهش سود ناشی از فروش زمین‌های علی‌آباد به ارتش بوده است.
به گزارش دنیای بیمه، شرکت بیمه دانا به مدیرعاملی رضا جعفری در ۹ ماه نخست امسال موفق شده حق بیمه خالص (سهم نگهداری ۱۰۷ هزار و ۴۳۶ میلیارد و ۲۸۷ میلیون ریالی را به ثبت برساند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۳۱ درصدی را نشان می‌دهد.
با احتساب درآمد سرمایه‌گذاری از محل منابع بیمه‌ای و سایر درآمدهای بیمه‌ای، جمع درآمد بیمه دانا از محل فعالیت بیمه‌گری در این مدت با رشدی ۱۲۶ درصدی بالغ بر ۱۱۲ هزار و ۳۷۳ میلیارد و ۳۵۱ میلیون ریال برآورد شده و در مقابل هزینه بیمه‌ای شرکت در با رشد ۶۱ درصدی به رقم ۱۶ هزار و ۸۶۰ میلیارد و ۸۲۸ میلیون ریال رسیده و هزینه‌های اداری و عمومی بیمه دانا هم با رشدی ۵۹ درصدی بالغ بر ۷ هزار  ۸۳۲ میلیارد و ۷۱۹ میلیون ریال بوده است.
نتیجه اینکه سود عملیاتی بیمه دانا در پایان فصل پاییز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۲۹۶ درصد رشد کرده و به ۱۲ هزار و ۲۱۹ میلیارد و ۷۴۴ میلیون ریال رسیده است. عمده سودی که بیمه دانا در این مدت شناسایی کرده ناشی از سایر درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی به میزان ۵۲ هزار و ۷۱۸ میلیارد و ۷۷۳ میلیون ریال بوده که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته رشدی  ۳۹ هزار و ۳۱۲ درصدی را نشان می‌دهد و باعث شده تا سود خالص ۹ ماهه بیمه دانا ۸ هزار و ۱۳ درصد رشد کند.
به گزارش دنیای بیمه، رضا جعفری به تازگی آخرین توافق بیمه شرکت بیمه دانا با معاون هماهنگ کننده ارتش ج.ا.ا ایران را با وزیر اقتصاد و دارایی فاش و اعلام می‌کند: قرار شد تا مبلغ ارزیابی شده یعنی ۵۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از محل بند ب تبصره ۵ قانون بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۱ در وجه حساب شرکت بیمه دانا، تامین، کارسازی و پرداخت شود. بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت بیمه دانا از محل فروش زمین‌های موسوم به علی‌آباد به ارتش بالغ بر ۵۲ هزار و ۹۰۴ میلیارد و ۷۰۸ میلیون ریال سود فروش دارایی‌ها شناسایی شده است.

بیمه دانا پول نقد می‌گیرد یا اوراق؟

بر اساس بند ب تبصره ۵ قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت اجازه دارد برای تامین مالی مصارف خود تا سقف ۸۶۰ هزار میلیارد ریال انواع اوراق مالی اسلامی از جمله اسناد خزانه منتشر یا به طلبکاران از دستگاه‌های اجرایی بابت تادیه مطالبات واگذار کند.
نکته مهم حالا این است که ایا وزارت اقتصاد و دارایی برای پرداخت طلب بیمه دانا بابت واگذاری و فروش زمین‌های علی‌آباد به ارتش، راسا اقدام به فروش اوراق می‌کند و پول آن را به حساب این شرکت واریز خواهد کرد یا اینکه توافق خواهد شد به جای طلب، این اوراق در اختیار بیمه دانا قرار گیرد؟
سوال مهم‌تر اینکه این اقدام یعنی پرداخت پول بابت فروش زمین به ارتش یا واگذاری اوراق در مدت باقی مانده از سال صورت می‌گیرد یا نه؟
 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید