جمعه, ۱۷ آذر ۱۴۰۲ /
13493
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
7 بازدید
۰

جوانگرایی و شایسته‌سالاری در بیمه

تجلیل از مدیران و چهره‌های اثرگذار در صنعت بیمه یک نقطه عطف به شمار می‌رود به ویژه که در عین تجلیل از سال‌ها تلاش و مجاهدت چهره‌های پیشکسوت و راهبر در صنعت بیمه شاهد انتخاب مدیران جوان و کارکنان برترهم هستیم و همین رویه در صورت شایسته‌گزینی می‌تواند به چرخه سالم انتخاب‌ها در پست‌های کلیدی صنعت بیمه کمک کند.

تجلیل از مدیران و چهره‌های اثرگذار در یک نقطه عطف به شمار می‌رود به ویژه که در عین تجلیل از سال‌ها تلاش و مجاهدت چهره‌های پیشکسوت و راهبر در صنعت بیمه شاهد انتخاب مدیران جوان و کارکنان برترهم هستیم و همین رویه در صورت شایسته‌گزینی می‌تواند به چرخه سالم انتخاب‌ها در پست‌های کلیدی صنعت بیمه کمک کند.

در همایش سالانه امسال بیمه و توسعه علاوه بر تجلیل از ۴ چهره شاخص بیمه‌ای یعنی معصوم ضمیری، مدیرعامل بیمه پاسارگاد، حسین کریم خان زند، مدیرعامل بیمه نوین، جواد سهامیان مقدم، عضو هیات مدیره و لطف‌اله نکویی دستجردی، مدیرعامل بیمه آسماری، تعدادی از مدیران میانی و کارکنان هم تقدیر شد و استمرار این روند در بستر شفاف می‌تواند راهنمای مناسبی جهت جوانگرایی و شایسته‌سالاری قلمداد شود.

در این همایش داود شکری، مدیر معاون برنامه‌ریزی وتوسعه مدیریت و منابع بیمه سرمد، ابوالفضل دهقان‌زاده، رئیس اداره پاسخگویی به شکایات بیمه‌ای، شمسی قاسمی، مینا حاجیا و هدی خان محمدی از بیمه مرکزی، سعید محمدپور، فرامرز آرین‌پور و حسین روحی از بیمه ایران، زهرا گودرزی و سید محمد تقی فضل هاشمی از بیمه آُسیا، رضا ایمانی و سعید رضا ابراهیمی از بیمه پارسیان، مجتبی قاسمیان و محمد اباذریان طهرانی از بیمه سامان، شیرین اسکندری از بیمه کوثر، مهرنوش نجابتی از بیمه پاسارگاد، سعید اسدی از بیمه کارآفرین، مجتبی عابد از بیمه دی، مریم صفوی‌پوراز بیمه دانا، نیلوفر ملکی‌فر از بیمه متقابل قشم، محسن آذری آغویه از بیمه متقابل کیش، فرزانه سلیمانی و آسیه بختیار از و محمد محسن طباخها از ایران با اهدای لوح و جوازیتی تقدیر شد.

آنچه روشن است اینکه این انتخاب‌ها بر اساس یک مولفه‌ها و شاخص‌های خاصی صورت گرفته که استمرار این فرایند می‌تواند راهنمایی شفافی برای پذیرش مسئولیت بر اساس شایسته‌‌گزینی و پرهیز از انتخاب‌های سلیقه‌ای در باشد. از این جهت به بهانه آشنایی با ۲ مدیر انتخاب شده از نسل جوان و تحصیل کرده یعنی داود شکری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت و منابع و ابوالفضل دهقان‌زاده، رئیس اداره پاسخگویی به شکایت‌های بیمه‌ای لازم است یادآوری شود که راز این انتخاب را می‌توان در دو واژه تحول‌آفرینی و پاسخگویی خلاصه کرد.

شکری چه آن زمان که مدیر روابط عمومی بود و بعدا به عنوان نماینده مدیران شرکت‌های بیمه در مسئولیت گرفت و بعدها به رفت و در مقام معاون ظاهر شد، نشان داده که دنبال ایجاد تحول است و انتظار می‌رود با انتخاب‌اش به عنوان یکی از برگزیدگان مدیران جوان و تحصیل‌کرده صنعت بیمه، در مسئولیت‌های فعلی و آینده بیش از گذشته رویکرد و نگاه توسعه‌محوری و تحول را به ویژه در حوزه صیانت از نیروی انسانی حفظ و تقویت کند. چه اینکه مسئولیت‌ها گذراست و آنچه می‌ماند، میراثی است که برای نسل بعد باقی خواهد ماند و پیش از این هم چهره‌های نام آشنای دیگری در این صنعت بوده‌اند که از سطوح پایین کارشناسی با تلاش و سخت‌کوشی پله به پله بالا آمده‌اند و البته خود پله‌ای برای انتخاب بهتری در این صنعت هم شده‌اند.

ابوالفض دهقان‌زاده، تحصیل‌کرده رشته بیمه و البته از چهره‌هایی است که صیانت از حقوق بیمه‌گزاران را دنبال می‌کند و بی‌تردید انتخاب او با توجه به مسئولیت‌اش در رسیدگی به شکایت‌های بیمه‌ای می‌تواند زمینه‌ساز رفع چالش بین بیمه‌گران و بیمه‌گزاران باشد. او البته راهی طولانی در پیش دارد و انتظار می‌رود که در آینده بر مدار پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری حرکت کند. چه اینکه بخشی از اصلاح فرآیند نظارت بر فعالیت بیمه‌گران در گروی رسیدگی به شکایت بیمه‌گزاران و احقاق حقوق حقه آنها خواهد بود.

شاید برای نسل جوان راز تقدیر از برگزیدگان به ویژه چهره‌های ماندگار و پیشکسوتان مهم باشد و ناگفته پیداست که هم معصوم ضمیری، هم حسین کریم‌خان زند، هم و هم نتیجه سال‌ها زحمت و کار بر مبنای مسئولیت‌پذیری و ارتقای کشور اکنون در زمانه‌ای در یک مراسم دیده‌اند که بهتر است بگویم ثمره تلاش و مجاهدت آنها را باید در رشد و بالندگی نسل جوان این صنعت جستجو کرد.

دنیای بیمه با تبریک به چهره‌های جوان، تحصیل‌کرده، آینده‌دار و البته جویای نام و تحول در انتظار دارد تا فرآیند انتخاب چهره‌های به گونه‌ای باشد که نتیجه آن گردش صحیح و شفاف مبتنی بر شایسته‌گزینی در صنعت باشد و البته انتخاب شوندگان لازم است تا در عین جوانی و پختگی تجربه خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. مبارک همه باشد.

برچسب های :
8 ماه پيش [ 3211 بازدید ]
5 روز پيش [ 187 بازدید ]
2 ماه پيش [ 119 بازدید ]
2 ماه پيش [ 50 بازدید ]
2 ماه پيش [ 34 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 33 بازدید ]
11 ماه پيش [ 33 بازدید ]
1 ماه پيش [ 32 بازدید ]
9 ماه پيش [ 32 بازدید ]
3 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ساعت پيش [ 7 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ساعت پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 8 ساعت پيش [ 5 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 12 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
1 روز پيش [ 9 بازدید ]
1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 1 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 12 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 11 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 5 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 9 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 7 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 5 ماه پيش [ 0 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 6 ماه پيش [ 3 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 ماه پيش [ 10 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 6 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 11 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 4 ماه پيش [ 2 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 10 ماه پيش [ 23 بازدید ]
مرکز خبری بانک و بیمه 2 روز پيش [ 8 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید