تاریخ: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۴۰
2

حجم‌ های مشکوک در بازار امروز ۱۴ آذر ۱۴۰۱

بررسی بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های مفاخر، وآوا، گوهران و شپارس حجم مشکوک خوردند. همچنین فیلترهای بورسی نشان می‌دهند بپاس، شیراز و زنگان خروج پول هوشمند داشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های مفاخر، وآوا، گوهران و شپارس حجم مشکوک خوردند. همچنین فیلترهای بورسی نشان می‌دهند بپاس، شیراز و زنگان خروج پول هوشمند داشتند.

شاخص کل بورس تهران با عملکرد منفی نمادهای بزرگ بازار گام منفی ۰.۳ درصدی برداشت. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با کاهش ۴ هزار و ۲۳۵ واحدی در محدوده یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۰۴ متوقف شد. اصلاح بیشتر بازار در حالی صورت گرفت که با قرارگیری شاخص کل در محدوده مقاومتی یک میلیون و ۴۲۰ هزار واحد انتظارات اهالی بازار سرمایه برای شکست این مقاومت را افزایش داده بود.

در سوی دیگر اما شاخص کل هم‌وزن قرار دارد که نماینده یکسان تمامی نمادهای قابل معامله در بازار است. نماگر هم‌وزن بازار با عملکرد مطلوب سهام کوچکتر بورس موفق شد بر مدار صعودی باقی بماند. شاخص ذکر شده با رشد ۰.۱۲ درصدی به محدوده ۴۱۴ هزار و ۵۷۴ واحد دست یافت.

بررسی معاملات بازار امروز نشان می‌دهد که سهم‌های زیر حجم مشکوک داشتند و به طور متوسط هشت برابر میانگین حجم ماه خود حجم خوردند.

حجم‌ های مشکوک در بازار امروز ۱۴ آذر ۱۴۰۱

M نشانه میلیون است

در جریان معاملات امروز بازار، سه سهم خبنیان، خاور و خودرو بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های خاور، خودرو و وسدید بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فارس نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

وآوا با افزایش ۶.۹۸ درصدی بیشترین بازدهی روز را از آن خود کرد. ثالوند نیز با افت ۹.۵۷ درصدی بدترین عملکرد را در معاملات امروز ثبت کرد.

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های خبنیان، ذوب و غدشت تعلق گرفت. پدرخش، ذوب و کحافظ نیز در جریان معاملات امروز ورود پول هوشمند داشتند.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فکمند، ممسنی و خکمک رقم خورد. همچنین فولاژ در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد ویسا بود.

برای مطالعه بیشتر به بخش کدال تجارت‌نیوز مراجعه کنید.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید