تاریخ: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

حرکت پایدار اما محدود نقره

نقره امروز در ادامه‌ی روند نزولی روز جمعه، تا سطح ۲۴.۹۵ دلار کاهش می‌یابد. به گفته‌ی تحلیلگران، روند نزولی محدود، چشم‌انداز آتی این فلز گرانبها خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از «اف‌ایکس استریت»، قیمت نقره (XAG/USD) تا سطح ۲۴.۹۵ دلار کاهش یافت و بدین ترتیب در اوایل روز دوشنبه، اولین ضرر روزانه در سه روز اخیر را به ثبت رساند. طی این روند، فلز درخشان در واقع دوربرگردان اواخر جمعه را از میانگین متحرک ساده (۱۰۰-SMA) افزایش می‌دهد.
با توجه به خط ثابت RSI که به نفع آخرین ضعف نقره (XAG/USD) است، قیمت فلز سفید می‌تواند شاهد نزول بیشتر به سمت خط حمایتی صعودی آغازشده از پنج‌شنبه‌ی گذشته، نزدیک به ۲۴.۸۵ دلار باشد.
اگر قیمت نقره حمایت فوری را بشکند، قبل از سطح ۲۰۰-SMA نزدیک به ۲۴.۱۰ دلار، یک منطقه‌ی افقی شامل کف قیمت‌های چندگانه‌ی آغازشده از ماه آوریل که نزدیک به ۲۴.۵۵ الی ۵۰ دلار مشخص شده است، وجود خواهد داشت تا خرس‌های نقره XAG/USD را به چالش بکشد.
در شرایطی که قیمت شمش نقره در عبور از ۲۴.۱۰ دلار، ضعیف باقی بماند، رقم گرد ۲۴.۰۰ دلار ممکن است به عنوان آخرین دفاع از خریداران عمل کند.
در عین حال، بهبود کوتاه‌مدت قیمت نقره در سایه‌ی ۱۰۰-SMA در حدود ۲۵.۱۵ دلار محافظت می‌شود.
پس از آن، یک خط مقاومت نزولی دو هفته‌ای نزدیک به سطح ۲۵.۲۵ دلار حائز اهمیت خواهد بود، زیرا یک شکست صعودی واضح می‌تواند درها را برای صعود فلز به سمت آخرین سقف قیمت چند ماهه، که در آوریل در حدود ۲۶.۱۰ دلار ثبت شده است، باز کند.
به طور کلی، قیمت نقره احتمالا شاهد کاهش بیشتر خواهد بود، البته فضای حرکت نزولی محدود به نظر می‌رسد.
قیمت نقره: نمودار چهار ساعته

روند: نزولی محدود مورد انتظار است

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید