تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

حملات بدافزار Godfather به برنامه‌های کریپتویی

آژانس نظارت بر بخش مالی در آلمان هشداری در مورد حمله بدافزار Godfather به بانک‌ها و برنامه‌های کریپتویی داده است. رگولاتور خاطرنشان کرد که صدها مورد از این پلتفرم‌ها، از جمله پلتفرم‌هایی که در بوندس ریپابلیک فعال هستند، هدف قرار گرفته اند.   مقامات مالی به آلمانی‌ها توصیه می‌کنند چگونه از برنامه‌های تلفن همراه خود […]

آژانس نظارت بر بخش مالی در آلمان هشداری در مورد حمله بدافزار Godfather به بانک‌ها و برنامه‌های کریپتویی داده است. رگولاتور خاطرنشان کرد که صدها مورد از این پلتفرم‌ها، از جمله پلتفرم‌هایی که در بوندس ریپابلیک فعال هستند، هدف قرار گرفته اند.
 
مقامات مالی به آلمانی‌ها توصیه می‌کنند چگونه از برنامه‌های تلفن همراه خود در برابر بدافزار محافظت کنند
سازمان نظارت مالی فدرال آلمان (بافین) به مصرف‌کنندگان در مورد تهدیدات یک نرم‌افزار مخرب معروف به Godfather هشدار داده است. تروجان اغلب از یک برنامه قانونی تقلید می‌کند و ورودی کاربر را هنگام دسترسی به حساب‌های فیات و کریپتو ثبت می‌کند.
 

در اطلاعیه ای که روز دوشنبه منتشر شد، سازمان دیده‌بان اشاره کرد که Godfather قبلاً به حدود ۴۰۰ برنامه بانکی و ارزهای دیجیتال از جمله برنامه‌های توسعه یافته توسط مؤسسات مالی فعال در آلمان حمله کرده است.

 

بافین توضیح داد که هنوز مشخص نیست بدافزار با چه دقتی بر روی دستگاه‌های هدف بارگیری می‌شود، اما معمولاً به عنوان یک رابط جعلی از یک برنامه بانکی یا کریپتویی معمولی برای جمع‌آوری اطلاعات ورود و انتقال آن به مجرمان سایبری استفاده می‌شود.

 

این بدافزار همچنین اعلان‌هایی را برای به دست آوردن کدهای تولید شده برای اهداف احراز هویت دو مرحله‌ای ارسال می‌کند. اطلاعات به دست آمده به هکرها اجازه می‌دهد تا به حساب‌های مشتریان و کیف پول‌های دیجیتال دسترسی پیدا کنند.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید