تاریخ: ۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵

حکم دستگیری رئیس بانک مرکزی نیجریه!

بنا بر گزارش‌ها، آژانس امنیتی نیجریه، وزارت خدمات دولتی (DSS)، به عوامل خود دستور داده است تا گادوین امفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه را به محض مشاهده در ملاء عام دستگیر کنند. DSS همچنان به دنبال دستگیری Emefiele است، علیرغم اینکه تلاش خود را برای صدور مجوز بازداشت توسط دادگاه نیجریه از دست داده است. […]

بنا بر گزارش‌ها، آژانس امنیتی نیجریه، وزارت خدمات دولتی (DSS)، به عوامل خود دستور داده است تا گادوین امفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه را به محض مشاهده در ملاء عام دستگیر کنند. DSS همچنان به دنبال دستگیری Emefiele است، علیرغم اینکه تلاش خود را برای صدور مجوز بازداشت توسط دادگاه نیجریه از دست داده است.
 
دادگاه نیجریه از طرح بازداشت خودداری کرد
در حالی که جنجال در مورد دستگیری نافرجام گادوین ایمفیله، رئیس بانک مرکزی نیجریه (CBN) همچنان در کانون توجهات قرار دارد، گزارش جدیدی توسط Sahara Reporters می‌گوید که عوامل دپارتمان خدمات دولتی نیجریه (DSS) دستوری برای دستگیری وی در صورت مشاهده دارند. علاوه بر این، این گزارش که بر شهادت منابع ناشناس تکیه دارد، گفت که عوامل عملیاتی همچنین در حال نظارت بر تحرکات در مقر CBN و همچنین در اقامتگاه خانواده Emefiele در لاگوس هستند.
 

همانطور که در این گزارش توضیح داده شده است، طرح تایید نشده DSS برای دستگیری Emefiele که بخشی از همراهان محمد بوهاری در اجلاس سران رهبران آمریکا و آفریقا بود، چند هفته پس از آن صورت گرفت که قاضی دادگاه عالی نیجریه، جان سوهو، این حرکت آژانس امنیتی به عنوان تلاش برای دستگیری رئیس CBN را رد کرد. گزارش شده است که در قضاوت خود، Tsoho DSS را به دلیل تلاش برای استفاده از یک دادخواست فریبنده برای سلب آزادی Emefiele مورد انتقاد قرار داد.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید