تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۹:۰۹
1

خبر بد برای قیمت طلا /تردید در بازار طلا

تحلیل گران می گویند که فضای کلان اقتصادی بیشتر به سمت افزایش نرخ بهره است و این موضوع می تواند برای طلا خبر بدی باشد. خبری بد پس از افزایش دو هفته ای امیدواری ها.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در حالی که تحلیل گران و معامله گران دیدگاه متحدی نسبت به روند قیمتی طلا در این هفته نداشتند، روز اول هفته مطابق با پیش بینی نزولی ها بود.

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه نزدیک به یک درصد کاهش داشت و به محدوده قیمتی ۱۷۳۵ دلار رسید. این در حالی است که توجه بازارها به صورت جلسه ماه نوامبر فدرال رزرو دوخته شده است که انتهای این هفته منتشر خواهد شد. فدرال رزرو در نشست ماه نوامبر برای چهارمین مرتبه متوالی نرخ بهره هدف را ۷۵ صدم درصد افزایش داد.

اما پس از این نشست بود که گمانه زنی های زیادی درباره کاهش شدت افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در نشست های بعدی مطرح شد. این موضوع در هفته های اخیر سبب شده بود تا قیمت طلا رشد چشمگیری را رقم بزند و یکی از بهترین هفته ها در سال‌های اخیر برای فلز زرد ثبت شود.

اما پس از آن سخنان برخی از مقامات بانک مرکزی آمریکا مبنی بر در اولویت بودن مبارزه با تورم سبب احتیاط بیشتر بازارها شد. پس از زیاد شدن این صحبت ها فعلا روند طلا نزولی شده است.

حال تحلیل گران می گویند که فضای کلان اقتصادی بیشتر به سمت افزایش نرخ بهره است و این موضوع می تواند برای طلا خبر بدی باشد. خبری بد پس از افزایش دو هفته ای امیدواری ها.

در حالی صورت جلسه ماه نوامبر روز چهارشنبه منتشر خواهد شد که هنوز هم بازارها شانس بیشتری برای افزایش نیم درصدی نرخ بهره قائل اند. اما این نکته نیز وجود دارد که شانس افزایش ۷۵ صدم درصدی رشد نرخ بهره در هفته اخیر از زیر ده درصد اکنون به ۲۴ درصد رسیده است. این افزایش درصد پس از سخنان اخیر برخی از مقامات فدرال رزرو رخ داده است که نسبت به پایان عملیات تهاجمی انقباضی فدرال رزرو ابراز تردید کردند.

 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید