تاریخ: ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱

خبر خوب بانک مرکزی به دارندگان چک‌های قدیمی

اکوایران: بر اساس اعلام معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، چک‌های قدیمی مانند قبل در تمام شعب بانک‌های سراسر کشور پذیرفته می‌شوند و محدودیتی در ارائه خدمات وجود ندارد.

به گزارش اکوایران، مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درخصوص برنامه این بانک در حوزه چک گفت: با توجه به ضریب نفوذ بالای چک‌های جدید و اقبال عمومی مردم به این چک‌ها، بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری چک‌های قدیمی (چک‌های بدون نیاز به ثبت و تایید در سامانه صیاد) است و تا زمان تکمیل برنامه عملیاتی، چک‌های قدیمی در تمام شعب بانک‌های سراسر کشور بدون هیچگونه محدودیتی پذیرفته می‌شوند.

آنطور که معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرده، حدود دو سال از اجرای قانون جدید چک و توزیع چک‌های جدید صیادی (چک‌های بنفش رنگ) می‌گذرد و این چک‌ها برای مبادلات مستلزم ثبت صدور، تایید دریافت یا انتقال در سامانه صیاد هستند و بدون ثبت سیستمی امکان نقد شدن را ندارند. روند ورود این چک‌ها به چرخه مبادلات صعودی بوده به‌نحوی که تا پایان دی ماه سال جاری، بیش از ۸۰ درصد چک‌های وصول شده در سامانه چکاوک از چک‌های جدید بوده است.

محرمیان تاکید کرده که بدیهی است در صورت جمع‌آوری چک‌های قدیمی صیادی، خدمت نقدشدن آنها از طریق تمام شعب بانک‌های صادرکننده پابرجا خواهد بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید