تاریخ: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۲

خطر بزرگ برای قیمت دلار

معامله‌گران تصور می‌کنند در هفته جاری اتفاقی در بازار رخ نمی‌دهد و قیمت هرات در سطح ۳۴ هزار و ۴۰۰ تا ۳۵ در نوسان خواهد بود.از نگاه معامله‌گران حضور قوی بازارساز و مداخله این نهاد در بازار تهران و مجاور موجب شده است اکثر معامله‌گران فعلا ترجیح دهند به جای بازیگر، نظاره‌گر باشند. شاهدی که نشان می‌دهد معامله‌گران از بازارساز هراس دارند، اتفاق روز چهارشنبه در دلار هرات است. دلار هرات دو بار تا سطح مقاومتی ۳۵ هزار بالا رفت ولی در شکستنش مثل روزهای گذشته ناکام ماند. سطحی که به گفته معامله‌گران می‌تواند روند را مشخص کند. وقتی این اتفاق در هرات افتاد عده‌ای از آن‌ها می‌گفتند فروش در هرات آنلاین شد.

معامله‌گران قدیمی درباره افراط و تفریط در بازار هشدار می‌دادند. آن‌ها معتقدند بازاری که شیرجه‌ای پایین می‌رود یا موشکی بالا می‌آید جای کار نیست. بازاری خوب است که یک نوسان محدودی داشته باشد و در آن تقاضای خدماتی انجام شود و آن‌ها بتوانند معامله‌شان را انجام دهند.

نکته بازار پیشکسوت این بود که وقتی بازار قفل می‌شود با خطر افراط و تفریط روبرو می‌شویم. یعنی یا آن‌هایی که تصور افزایش شدید دارند دست بالا پیدا می‌کنند یا آن‌هایی که دنبال کاهش شدید هستند، و طیف وسط حذف می‌شود. البته این یک شبیه‌سازی است و هیچ ارتباطی با بحث‌های روز سیاسی ندارد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید