تاریخ: ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸

خوش‌بینی بازار به فدرال رزرو و افزایش قیمت بیت‌کوین

با توجه به خوش‌بینی بازار به تغییر موضع فدرال رزرو، شمار خریداران و دارندگان «یک بیت کوین کامل» افزایش یافته و قیمت آن نیز در حال افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، قیمت بیت کوین (BTC)، پادشاه ارزهای دیجیتال، طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است. هم‌اکنون، در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۱:۱۵ روز سه‌شنبه ۲۲ آذر – بیت کوین با ۱.۳۸ درصد افزایش نسبت به بیست و چهار ساعت گذشته، با قیمت ۱۷,۱۸۷ دلار معامله می‌شود. این حرکت صعودی عملکرد هفتگی بیت کوین را بهبود بخشیده است؛ ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته نیز ۱.۱۴ درصد افزایش یافته است.
در همین حال، بر اساس گزارش پلتفرم تحلیلی بلاک‌چین گلسنود، تعداد آدرس‌هایی که یک بیت کوین کامل یا بیش‌تر را در خود جای داده‌اند، هم‌اکنون به بالاترین حد تاریخی خود، یعنی ۹۶۴,۶۰۸، رسیده است. این مسئله را می‌توان به عنوان یکی از نیروهای محرک اصلی در حرکت صعودی قیمت بیت کوین در بیست و چهار ساعته گذشته معرفی کرد.
آمار مربوط به حجم معاملات روزانه‌ی بیت کوین نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از این انباشت در بیست و چهار ساعته گذشته اتفاق افتاده است؛ زیرا حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین با ۵.۸۴ درصد افزایش به ۱۸,۰۹۸,۲۷۱,۵۸۷ دلار رسیده است.

بیت کوین هم‌اکنون در نزدیکی سطح مقاومت ۴ ساعته در حوالی قیمت ۱۷,۲۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت بیت کوین طی دوازده ساعت گذشته از کف ۱۷,۰۴۲.۴۸ دلار تا سقف ۱۷,۲۰۹.۸۳ دلار در نوسان بوده است. حرکت صعودی امروز بیت کوین باعث شد قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر بالاتر از خطوط میانگین متحرک نمایی ۲۰ و ۹ روزه در نمودار ۴ ساعته‌ قرار بگیرد.

بازار کریپتو با خوش‌بینی منتظر اعلام میزان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو است. بر اساس گزارشی که تحت عنوان خبرهای خوش فدرال رزرو برای بیت‌کوین! منتشر کردیم، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، سخنان امیدوارکننده‌ای را در خصوص احتمال تغییر موضع این نهاد و احتمال افزایش ۰.۵۰ درصدی نرخ بهره به زبان آورده است. اگر این اتفاق بیفتد، بازار کریپتو به احتمال زیاد وارد یک دوره‌ی صعودی خواهد شد. هم‌چنان‌که رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی مشهور کتاب پرفروش پدر پولدار پدر بی‌پول گفته است: «تغییر موضع فدرال رزرو دارندگان بیت‌کوین را پولدار می‌کند.»

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید