تاریخ: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۹:۲۲

داده‌های اقتصادی، عامل سقوط یا صعود بیت‌کوین؟

معامله‌گران مراقب پیامدهای داده‌های اقتصادی امروز باشند؛ قیمت بیت کوین تحت تاثیر این داده‌ها یا به زیر ۲۷,۰۰۰ سقوط می‌کند یا به زودی افزایش خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا و ارز به نقل از کوین ادیشن، تحلیلگران یک گروه معاملاتی و تحلیلی در بازار کریپتو با نام کریپتوبیزی با توجه به داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده (CPI) که قرار است در روز جاری منتشر شوند، نوسان‌های بیت‌کوین (BTC) را در چند روز آینده پیش‌بینی کردند. این تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که ماه می (ماه جاری میلادی) تحت تاثیر پیامدهای انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز جاری می‌تواند به یک ماه نزولی برای بیت کوین تبدیل شود. این اتفاق ممکن است قیمت بیت کوین را به زیر مرز ۲۷,۰۰۰ دلار بکشاند. 
تحلیلگران این گروه معاملاتی و تحلیلی پیش‌تر در روز دوشنبه با انتشار پستی در توییتر اعلام کرده بودند که سطح ۲۷,۰۰۰ دلار یک سطح حمایتی حیاتی برای بیت کوین است؛ زیرا سقوط قیمت بیت‌کوین به زیر این سطح حمایت باعث می‌شود ارزش پادشاه ارزهای دیجیتال تا سطح ۲۶,۳۰۰ دلار کاهش یابد.
همچنین، داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده که قرار است در روز جاری منتشر شوند، بینش بسیار مهمی را برای تحلیلگران به همراه خواهند داشت. این داده‌ها نشان می‌دهند آیا فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره را برای ماه ژوئن ۲۰۲۳ متوقف می‌کند یا همچنان به این سیاست ادامه می‌دهد.
چنان‌چه فدرال رزرو بر اساس داده‌های امروز تصمیم به توقف روند افزایشی نرخ بهره بگیرد، قیمت بیت کوین به زودی افزایش خواهد یافت. بنابراین، داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده که امروز منتشر خواهند شد، می‌توانند برای آینده‌ی بازار کریپتو بسیار سرنوشت‌ساز و تعیین‌کننده باشند.
بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین مارکت کپ، هم‌اکنون در لحظه‌ی نگارش این مطلب – در حوالی ساعت ۱۵:۰۰ روز چهارشنبه ۱۰ می / ۲۰ اردیبهشت – بیت کوین با ۰.۲۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با قیمت ۲۷,۵۹۸ دلار معامله می‌شود. همچنین، ارزش بیت کوین نسبت به هفت روز گذشته، ۳.۸۱ درصد کاهش یافته است. به علاوه، ارزش بیت کوین در برابر اتریوم (ETH) حدود ۰.۰۳ درصد کاهش یافته است. حجم معاملات بیست و چهار ساعته‌ی بیت کوین هم‌اکنون با ۱۷.۸۶ درصد کاهش به رقم ۱۳,۴۰۱,۳۹۵,۲۵۲ دلار رسیده است.

ظرف بیست و چهار ساعت گذشته، قیمت بیت کوین در محدوده‌ی کف ۲۷,۳۷۵ دلار تا سقف ۲۷,۸۲۴ دلار در نوسان بوده است. قیمت بیت کوین ظرف دو روز گذشته در محدوده‌ی ۲۷,۲۶۰ دلار تا ۲۷,۸۰۰ دلار تثبیت شده است؛ زیرا معامله‌گران و سرمایه‌گذاران مدتی است فقط منتظر انتشار داده‌های مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده هستند. البته، گاوها (معامله‌گرانی که به دنبال افزایش قیمت هستند) امروز سعی کردند قیمت بیت کوین را از این محدوده خارج کنند و خط میانگین متحرک نمایی ۹ روزه را که به عنوان یک سطح مقاومت عمل می‌کند، به چالش بکشند. 

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید