تاریخ: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

داده‌های CertiK برای دزدی‌های کریپتو در دسامبر ۲۰۲۲

دسامبر به عنوان کمترین ماه برای سرقت رمزارز در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید و صنعت تنها ۶۲ میلیون دلار از دست داد. صنعت دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۲ شاهد اتفاقات بی‌سابقه بسیاری بود که آن را به یکی از بدترین سال‌ها در تاریخ کریپتو تبدیل کرد. علی‌رغم چالش‌ها، فعالیت جرایم سایبری در ماه دسامبر […]

دسامبر به عنوان کمترین ماه برای سرقت رمزارز در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید و صنعت تنها ۶۲ میلیون دلار از دست داد. صنعت دارایی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۲ شاهد اتفاقات بی‌سابقه بسیاری بود که آن را به یکی از بدترین سال‌ها در تاریخ کریپتو تبدیل کرد. علی‌رغم چالش‌ها، فعالیت جرایم سایبری در ماه دسامبر نسبت به ماه‌های قبل، مانند اکتبر که شاهد افزایش هک‌ها و سرقت‌های کریپتویی بود، به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافت.
 
کاهش فعالیت جرایم سایبری در ماه دسامبر
به گفته شرکت امنیتی بلاکچین CertiK، این صنعت در ماه دسامبر تقریباً ۶۲.۲ میلیون دلار ضرر کرده است که کمترین رقم ماهانه در سال ۲۰۲۲ است. شرکت اطلاعاتی بلاکچین Chainalysis فاش کرد که این صنعت بیش از ۳ میلیارد دلار در طی ۱۲۵ هک از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ از دست داده است.
 

اکتبر به دلیل تعداد هک‌های کریپتویی در طول دوره، به عنوان Hacktober توصیف شد. این ماه با ۴۴ حمله گزارش شده به پایان رسید که خسارتی بالغ بر ۶۵۷ میلیون دلار را به همراه داشت.

 

با این حال، سرقت کریپتو در ماه دسامبر کاهش یافت و تنها چند شرکت تحت تأثیر قرار گرفتند. در حالی که اکتبر ۱۱ سوء استفاده در دو هفته اول داشت که منجر به زیان بیش از ۵۰۰ میلیون دلار شد، دسامبر تنها شاهد ۱۱ حمله در طول ماه بود.

برچسب های :

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید